הקיץ הגיע ואיתו גם הצריכה הגדולה במזגנים שמצננים אותנו, במיוחד בחום התל אביבי הכבד. אבק הוא אחד הדברים שמצטברים הכי הרבה בתוך רשתות המזגן, אבל לגיא, שמשכיר דירה בעיר, חיכתה הפתעה הרבה יותר גדולה בתוך המזגן שלו מאשר גושי אבק גדולים - כוורת שלמה שהתקיימה באין מפריע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפני כחודש גיא שם לב שמספר רב של דבורים יוצאות ונכנסות דרך המזגן בביתו, והכמות רק הלכה וגדלה. לכן הוא הזמין מדביר, שהגיע פעמיים לביתו, אך ללא הועיל – הדבורים המשיכו להגיע.

גיא שמע על "מד"א דבורים" – מתנדבים שפועלים להציל דבורים שנמצאות בסכנת הכחדה. פרי, המתנדב שהגיע לעזור, הבחין שהדבורים נכנסות עם צוף ויוצאות בלעדיו, ולכן הסיק שבתוך הקיר יש כוורת שלמה.

העברת הדבורים מהמזגן
העברת הדבורים מהמזגן | צילום:

בעקבות המסקנה הזאת, ובמטרה להציל את הדבורים, החליטו השניים יחד עם בעל הדירה שהם שוברים את הקיר. הם נדהמו לגלות את גודל הכוורת ואת מאות הדבורים שהיו בתוכה.

"הדבורים התנחלו בחלל של התריס", סיפר פרי. "למזלי, הכוורת יצאה בשלמותה ואני ממש מקווה שהמלכה יצאה יחד אתה, וכך הכוורת תמשיך להתקיים". מתנדב הארגון הדגיש את החשיבות הגדולה שיש לדבורים, גם לאדם וגם לייצור של פירות וירקות. לכן, הוא הסביר, חשוב לא להדביר את הדבורים אלא לעזור להן לעבור למקום מבטחים, שם יוכלו להתקיים בלי להפריע ולהמשיך את פועלן בעולם.