חול המועד הוא זמן אידיאלי למשפחות רבות לצאת לטייל, אך השנה מזג האוויר אינו מסביר פנים למטיילים. באזורים רבים בארץ ירדו היום (חמישי) גשמים וקיים חשש משיטפונות. בשל סכנת ההצפות, פונים מתנדבי יחידות החילוץ לציבור בבקשה לנקוט במשנה זהירות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לפי התחזית, אמור לרדת לא מעט גשם בגזרתנו", אמר מפקד יחידת החילוץ אילת-אילות שרגא גרין. "מעל 3 מ"מ של גשם באילת משמעם שיטפון, שיטפון גם מפתיע וגם מסוכן. ההמלצה היא לא להסתובב בשטח, גם אם השמיים כחולים והדרך מזמינה, נא לא להיכנס לשטח".

"השנה צפוי מזג אוויר חריג", הוסיף דן אסולין, סגן מפקד יחידת חילוץ מגילות מחוז ש"י. "צפוי מזג אוויר עם שיטפונות, גשם ורוחות עזות, בעיקר בדרום ובמזרח הארץ. אנחנו מבקשים לנהוג במשנה זהירות, לא לישון בחניוני לילה בתוך נחלים, לא ללכת לראות שיטפונות בצורה לא אחראית. אפשר ללכת לראות שיטפונות במקומות המאושרים שמפורסמים באתרי האינטרנט".

רוחות, גשמים וחשש משיטפונות

היום מזג האוויר יהיה סוער, עם רוחות, שיטפונות וירידה בטמפרטורות. גשמים ירדו בכל הארץ אך בעיקר בדרומה ובמזרחה, וייתכנו סופות רעמים. רוחות יורגשו בהרים ובדרום הארץ, והיא תשנה כיוון כך שתהיה דרום-מערבית. שיטפונות ייתכנו בכל נחלי המדבר, ובשירות המטאורולוגי-הידרולוגי אף מזהירים כי הם יהיו "מהשיטפונות החזקים בשנים האחרונות".

גיפ חולץ שיטפון בית זית (צילום: רויטרס)
ארכיון | צילום: רויטרס

מכ"ם הגשם מעיד כי עננות רבה ומסיבית מתפתחת דרומית לישראל והיא תגיע ארצה במהלך היום, שיהיה גשום עם הפוגות. רוב העוצמות יהיו בדרום, בהרים ובמזרח כולל אילת שם המשקעים יכולים להגיע עד לעשרה מילימטרים, כמות שעשויה לגרום להצפות ברחובות. גם בהר הנגב ייתכנו זרימות בנחלים, ולכן גם חסימות צירים.

הטמפרטורות הצפויות: בקצרין 24, נהריה 25, צפת 21, חיפה 24, טבריה 28, נצרת 24, טייבה 25, אריאל 23, תל אביב 25, ירושלים 23, בית שמש 24, רחובות 26, ים המלח 33, אשקלון 24, שדרות 26, ערד 24, באר שבע 27, מצפה רמון 26 ובאילת 32.

בהמשך השבוע מזג האוויר ישתפר: בשישי ירד גשם מקומי קל, ואז תורגש עלייה בטמפרטורות. בחג שני של פסח מזג האוויר יהיה נוח יותר, כאשר ביום ראשון בערב יהיה קריר אך ללא גשם, וביום שני כבר תורגש התחממות קלה והוא יהיה יום נוח לכל פעילות. יום שלישי כבר יהיה חמים, ואידאלי לפיקניקים.