הוכר כנכה צה"ל עקב עקיצת דבורה (צילום: החדשות 2)
הוכר כנכה צה"ל עקב עקיצת דבורה | צילום: החדשות 2

עקיצת הדבורה שהובילה להכרה בנכות: א', חייל בצנחנים ששירת במהלך מבצע "צוק איתן", נעקץ על ידי דבורה בזמן ששהה בעמדת שמירה. לפני כשנתיים פרסמנו בחדשות 2 Online כי לאחר שנעקץ הוא סבל מתגובה אלרגית קשה שגררה סימני פריחה בכל הגוף, קוצר נשימה וסחרחורות ואושפז בבית חולים - מה שהוביל להגשת תביעה למשרד הביטחון שיכיר בו כנכה צה"ל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

למרות שהתעקש להמשיך ולשרת, החליט צה"ל לשחררו משירות על סעיף רפואי כעבור מספר חודשים - ובמקביל דנו במשרד הביטחון בתביעה שהגיש. בתחילת השבוע, יותר משנתיים לאחר הגשת התביעה, א' הוכר כנכה צה"ל - זאת עקב המקרה שהחל בעקיצת דבורה והתרחש בעת שירותו הצבאי.

חוות דעת של רופא מומחה למחלות עור ומין קבעה כי מחלתו של א' נגרמה כתוצאה משירותו בצה"ל: "העובדה כי המטופל פיתח תגובה קשה לעקיצת דבורה במהלך שירותו הצבאי והעובדה כי שירותו הצבאי הביא אותו למקום בו התרחש האירוע וכתוצאה מכך עבר תהליך פיתוח רגישות לרעלן המועבר בעקיצות דבורים, כל אלה תומכים בקשר סיבתי בין שירותו הצבאי של המטופל והיותו כיום בסיכון לתגובות קשות לעקיצת דבורים".

עו"ד לימור בריק
עו"ד לימור בריק | צילום:

"מדובר בלוחם שנגרם לו נזק בלתי הפיך ומאז מטופל באופן קבוע על ידי זריקות וחיסונים עקב האלרגיה הקשה ממנה הוא סובל", מסרה עו"ד לימור בריק, ממשרדו של עו"ד אלי סבן. "אמנם לא מדובר בחבלה במהלך פעילות מבצעית, אך ההחלטה להכיר בו כנכה צה"ל היא החלטה ראויה ונכונה שתאפשר לו טיפול ושיקום טוב יותר באמצעות אגף השיקום".

לפניות לכתב: morl@ch2news.tv