אילוסטרציה
ארכיון | צילום:

מה גרם לזיהום המסתורי במעון בראשון לציון? לפני כחודש הבחינו הורים לפעוטות במעון בפצעים על גופם. הרופאים חשדו כי מדובר בזיהום שמקורו בארגז החול, אולם בעירייה ובמשרד הבריאות הדפו את הטענות. "זה מזעזע, הפצעים הולכים ומחמירים", אמרו ההורים.

לעדוכנים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך החודש שעבר, טענו מספר הורים כי ילדיהם שבו הביתה מהמעון המפוקח על ידי עיריית ראשון לציון, עם פצעים על פניהם. לטענת ההורים, תוך מספר ימים חלה החמרה במצבם הילדים. הפצעים גדלו והפכו לשלפוחיות, ומספר ילדים אף סבלו מחום גבוה.

הזיהום גרם לפצעים בפני הילדים
הזיהום גרם לפצעים בפני הילדים | צילום:

ההורים המודאגים פנו במהירות לקופות החולים, שם הוחלט לטפל בילדים באמצעות אנטיביוטיקה אחרי שהרופאים חשדו כי המקור לתופעה הוא זיהום בארגז החול. "אני מפחדת שיישארו לבן שלי צלקות ושהחום יוסיף לעלות", סיפרה לחדשות 2 Online מירה, אם לפעוט במעון. "זה כאילו שרפו אותו ותלשו לו את העור".

בחלוף הזמן הבחינו ההורים כי יותר ויותר ילדים סובלים מאותם התסמינים. לאחר שהתייעצו עם הרופאים, הם פנו לעיריית ראשון לציון ולמשרד הבריאות כדי לערוך בדיקות ולבצע טיפול מתאים בארגז החול. "זה מזעזע שדברים כאלו מתרחשים ולא מונעים את זה לפני כן", הוסיפה מירה.

התסמינים החמירו. "פשוט מזעזע"
התסמינים החמירו. "פשוט מזעזע" | צילום:

אתמול (שלישי) נערכה בדיקה של משרד הבריאות בגן. לאחר הבדיקה נמסר מהמשרד כי "למרות שלדברי ההורים 'הילדים נבדקו אצל רופאים ואובחן שזו מחלת חול מדבקת'- יש לציין כי לא קיימת אבחנה רפואית כזו". בנוסף נטען כי צוות לשכת הבריאות בדק את הגן, וממצאי בדיקתו עולה כי החול נקי וגדר הרשת שלמה.

מה גרם לזיהום?
מה גרם לזיהום? | צילום:

בעקבות דברי משרד הבריאות, טוענת הדס, אם לילד נוסף בגן שבפניו התגלה זיהום, כי היא והורים נוספים מעוניינים לראות את ממצאי הבדיקות שנערכו. "כל הפצעים נראו אותו הדבר באותה תקופה של זמן", אי אפשר להגיד שהזיהום הוא לא מהגן. אם הוא לא מהחול צריך לבדוק ממה".

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "מדובר במקרים שהתרחשו במועדים שונים ולמיטב בדיקתנו ועל פי חוות הדעת של הרופאים המטפלים שהובאו לידינו, אינם קשורים האחד לשני או לגורם המצוי בגן. החול בגן הוחלף לפני כחודשיים ומנוקה באופן יומיומי. למען הסר ספק, דגימת חול נשלחה לבדיקה. נציג משרד הבריאות הגיע לגן ואנו מניחים כי אם יימצא ממצא כלשהו-הוא יועבר אלינו וניתן את המענה המתאים".

לפניות לכתבת: AvivitM@ch2news.co.il