לקורל פרידמן, מאמנת פילאטיס בת 23, אין שום רקע ברפואה, אבל כשהיא ראתה שלאחת מתלמידותיה יש חולשה בצד שמאל של הגוף, היא חשדה שמשהו לא כשורה. "מה שעורר אצלי את החשד היה כשהמתאמנת שלי התבקשה ליישר שתי ידיים לכיוון התקרה ובעצם יד אחת התיישרה והשנייה לא", סיפרה פרידמן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

התלמידה של קורל, בת 42, סובלת מזה שבע שנים מבעיות פסיכיאטריות שמתבטאות בין השאר בהתקפים פסיכוטיים, מאניה-דיפרסיה, הפרעות אכילה ועוד. היא אושפזה בעבר במחלקה פסיכיאטרית ולאחר ששום טיפול לא עזר לה אף ניסתה לשים קץ לחייה. "אמרתי לה שאני חושדת שיכול להיות שיש איזושהי בעיה נוירולוגית כלשהי או אירוע מוחי", אמרה קורל. "אז אמרתי לה 'לכי להיבדק, שנדע מה זה'".

בעקבות עצתה של קורל ניגשה התלמידה לבית החולים איכילוב, שם גילו לה גידול סרטני עצום. "היא ביצעה סי טי והשלמנו MRI שהדגים גידול ענק - בקוטר 7 ס"מ - מסוג מנינגיומה מוחית", סיפרה ד"ר רחל גרוסמן, סגנית מנהל המחלקה הנוירו-כירורגית, בית החולים איכילוב. "זהו גידול שפיר, שבעצם ניתן לריפוי על ידי כריתה שלמה שלו".

המורה לפילאטיס שאבחנה גידול במוח (צילום: חדשות 2)
המאמנת קורל פרידמן | צילום: חדשות 2

"לא חשבתי שאציל לה את החיים"

מתברר שמה שהרופאים פספסו במשך 7 שנים ובטעות ייחסו לבעיות פסיכיאטריות, דווקא קורל, מדריכת פילאטיס ורקדנית בת 23 - אבחנה נכון: גידול ענק גדול יותר מכדור טניס."היא נלקחה בדחיפות לניתוח שנמשך כשבע שעות במהלכו הגידול הוסר בשלמותו, תוך כדי ההפרדה של הגידול מרקמות המוח", המשיכה ד"ר גרוסמן. "זה למעשה היה האתגר המשמעותי והגדול ביותר של הניתוח, ושמירה על כלי דם שעטפו את הניתוח הזה".

בבית החולים איכילוב, שלא היו מעורבים בטיפול בתלמידה של קורל לפני כן, אבחנו נכון את המקור לסבלה של התלמידה: ד"ר גרוסמן, אחת ממנתחות המוח היחידות בישראל, הסירה בהצלחה את הגידול שלחץ על שתי האונות הפרונטליות המצחיות במוח - והצילה את חייה. כעת, התלמידה נגמלת בהדרגה מהתרופות הפסיכיאטריות אותן נטלה למשך שנים ומצבה הרפואי מצוין.

"באותה שנייה שבחרתי להגיד לה שמשהו לא בסדר ולשלוח אותה כביכול להיבדק - לא חשבתי על זה שאני אציל לה את החיים", המשיכה המאמנת פרידמן. "אבל היא עדיין פה וזה הכי חשוב נראה לי. כולם שואלים אותי אם אני שוקלת הסבה מקצועית לרפואה. אני מאוד רוצה ללמוד פיזיותרפיה".