הפגנת ההורים בעקבות המשבר בהדסה (ארכיון)
הפגנה בבית החולים (ארכיון) | צילום:

רופאי המחלה ההמטו-אונקולוגית בבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים, דחו היום (חמישי) את הטענות שהופנו כלפיהם מטעם הנהלת בית החולים הדסה. מטעם בית החולים נמסר כי הרופאים סירבו לקבל את מתווה הנשיא לפיתרון המשבר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי המתווה שגיבש מנכ"ל משרד הבריאות והוסכם על ידי נשיא המדינה וההורים, השתלות מח עצם יבוצעו במחלקת ילדים בלבד, כמות תיירות המרפא תיקבע בתיאום עם ראש המחלקה וחזרתם של כל הרופאים המתפטרים לתפקידיהם הקודמים.

בית החולים הדסה הוציא הודעה לפיה הרופאים סירבו לקבל את המתווה. "בהודעה ששלח מנכ"ל משרד הבריאות למנכ״ל הדסה, מוקדם יותר היום, נמסר כי הרופאים המתפטרים דחו גם את מתווה בית הנשיא", אמרו בבית החולים הדסה. בזאת, חסכו הרופאים המתפטרים קרע בין משהב להנהלת הדסה כיוון שהדסה נחושה לשמר את ניהול המחלקה בידי דר גל גולדשטיין, ולשמר את צוות הרופאים המומחים שכבר גויס ועובד במחלקה".

"ד"ר גל גולדשטיין עושה נפלאות כבר במשך חודש וחצי כמנהל המחלקה והנהלת הדסה מצדיעה לו", המשיכו והסבירו בהודעה הרשמית מטעם בית החולים. "במקביל ממשיך גיוס רופאים איכותיים מומחים ומשתלמים לרבות מומחים בינלאומיים ממרכזים מובילים בעולם שיצטרפו לצוות בחדשים הקרובים.

הרופאים המתפטרים הגיבו ותקפו בחריפות את הודעת בית החולים הדסה, שלטענתם אינה מבוססת על אמת. "חבל על ה׳ספין׳ התקשורתי הנוסף של שר הבריאות, מנכ״ל משרד משרד הבריאות ופרופ׳ רוטשטיין מנהל הדסה עושים", נכתב בהודעת הרופאים. "ושוב על חשבון ההורים ובמקום לפתור את המשבר".

הרופאים עוד טרם קיבלו הודעה ובוודאי לא הגיבו וכבר הוציא פרופ׳ רוטשטיין הודעה כפי שהוציא", המשיכו הרופאים והסבירו. "בושה וכלימה שהפעם לא היסס לזלזל גם בכבוד נשיא המדינה שבתום לב ניסה לסייע. הנה לזה התכוונו כשאמרנו שלא ניתן להגיע לשום דבר אמיתי שלא בחסות בג״צ".