בכל הארץ זינקו היום (שבת) הטמפרטורות, אך השרב הכבד לא מנע מהמטיילים הישראלים להצטייד בכובע ומים ולצאת אל שמורות הטבע והגנים. מצפון ועד דרום, אל הכנרת ואל מקורות המים הנוספים ברחבי הארץ, הגיעו מאות משפחות - שלא נתנו לחום להפריע להן ליהנות מהשבת בטבע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ברשות הכנרת עדכנו כי 12 אלף נופשים פקדו את חופי איגוד ערים כנרת במהלך סוף השבוע, כשצוותי החוף ביקשו מהציבור לא להיכנס למים מאחר ושירותי ההצלה יתחילו רק בשבוע הבא. כמו כן מאות משפחות סיירו בשביל סובב כנרת, שם התקיימה פעילות במסגרת התוכנית החינוכית 'הולכים על נקי' שמובילה רשות הכנרת ומועצת מבואות חרמון, כשתלמידים מבית הספר רמת כורזים הדריכו את הוריהם על מיני החי והצומח במקום וציינו את חשיבות השמירה על ניקיון מקורות המים.ברשות הכנרת מזכירים כי עונת הרחצה תיפתח ביום חמישי 27.4 וכי עד אז לא ניתנים שירותי הצלה בחופים ומבקשים מהציבור לא להכנס למים גם במזג האוויר שרבי. הציבור הרחב מוזמן לטייל במקטעים השונים בשביל סובב כנרת.

מטיילים בסובב כינרת (ארכיון)
פעילות בשביל סובב כנרת | צילום: רשות הכינרת, חדשות

גם אל הגן הלאומי חוף פלמחים הגיעו אלפי מטיילים היום, והוא אף נסגר לזמן קצר בשל עומסים. בשעות הצהרים הוא נפתח מחדש, כשעל פי ההערכות פקדו את הגן הלאומי והחוף כ-6,000 מבקרים עד כה. כמו כן ביקשה המשטרה מהציבור שלא להגיע אל חוף ראשון לציון בשל עומס.

על פי הודעת רשות הטבע והגנים, עומסים נרשמים גם בגן לאומי נחל אלכסנדר חוף בית ינאי עם אלפי מבקרים, ובגן הלאומי ירקון מתחם תל אפק עם כ-2,500 מבקרים שם עורכת רשות הטבע והגנים פעילות מיוחדת לכל המשפחה לציון יום כדור הארץ והעלאת המודעות והחשיבות לשמירתו.

הקלה קלה בחום אך עדיין חם מהרגיל
12 אלף נופשים (ארכיון) | צילום: תם כינר, חדשות

אך ישנם גם נפגעים מהחום הכבד. מטיילת בשנות ה-20 לחייה איבדה הכרה בעקבות מכת חם בשמורת טבע עין גדי. המטיילת טופלה במקום על ידי פקחי רשות הטבע והגנים וצוות רפואי שהגיע למקום.

ממחר- התקררות

הטמפרטורות הגבוהות יישארו אתנו גם הלילה, והקלה בחום תורגש רק מחר. הטמפרטורות החזויות להיום: קצרין 34 מעלות, צפת 31 מעלות, טבריה 40 מעלות, חיפה 37 מעלות, אריאל 35 מעלות, תל אביב 35 מעלות, ירושלים 35 מעלות, רחובות 39 מעלות, אשקלון 31 מעלות, באר שבע 40 מעלות ובאילת 38 מעלות.

התחזית להיום: שרב
התקררות, רק ממחר (ארכיון) | צילום: פלאש 90 - מרים אלסטר, חדשות
שמש, חוף ים, קיץ, שיזוף
ארכיון | צילום: רויטרס

מחר תורגש ירידה משמעותית בטמפרטורות ומזג האוויר יהיה נוח ומעונן חלקית גם. בהמשך השבוע יתחמם בהדרגה. ברביעי וחמישי שוב יהיה חם ויבש, אך שרב כבד נוסף לא צפוי בינתיים.