מנהל המחלקה שלח מטופלת הביתה כי התלוננה על הטיפול שקיבלה? אורלי, תושבת הצפון, אושפזה לאחרונה בבית החולים בעיר מגוריה בעקבות כאבי בטן עזים. לאחר מספר בדיקות שנעשו לה, היא טופלה בתרופה שגרמה לה לרגישות באזור הרגליים ולתחושה שהיא לא יכולה לעמוד או ללכת. אורלי שיתפה חולים אחרים במחלקה בתלאותיה ולטענתה, בעקבות כך הודיע לה מנהל המחלקה שהיא משוחררת - עוד לפני שסיימה לקבל את הטיפול שנקבע לה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

מנהל המחלקה הפנימית בה אושפזה אורלי הודיע לה כי הוא לא מעוניין שתמשיך להתאשפז במחלקה שלו ובמכתב השחרור שנמסר לה נכתב כי היא מפיצה את סיפורה במחלקה לחולים אחרים, ומאשימה בכל הזדמנות את המחלקה שגרמה לה לשיתוק.

"זה פשוט הזוי, אנשים שאני מכירה שאלו אותי למה אני על כיסא גלגלים, אישה צעירה ובריאה אחרי ארבע לידות ופתאום אני על כיסא גלגלים, אז סיפרתי!", מתארת אורלי את נסיבות המקרה. "את הילדים שלי לא ראיתי שבוע כי פחדתי שהם יראו אותי פתאום על כיסא גלגלים".

מכתב השחרור שכתבו בביה"ח
מכתב השחרור שכתבו בביה"ח | צילום:"מנהל המחלקה אמר לי: אני רגיל שאומרים לי רק תודה"

ביום השחרור הייתה אמורה אורלי לעבור בדיקה נירולוגית וטיפול פיזיותרפיה, אך שוחררה עם המלצה להמשיך טיפולים אלה במסגרת פרטית. בהקלטת שיחה בין בעלה למנהל המחלקה על הסיבה לשחרורה, אומר הרופא: "אני רוצה לשחרר אותה היום. יש דברים מפריעים לא יפים שקורים ואני חייב לעשות סוף לזה".

במכתב השחרור מבית החולים שקיבלה אורלי אף הוזכרו תלונותיה כאחת הסיבות לשחרור. "החולה האשימה במספר הזדמנויות בזמן האשפוז את המחלקה שגרמה לה לשיתוק ותוך כדי שהיא מפיצה את הסיפור במחלקה לחולים אחרים שהיו במחלקה", נכתב. "הדבר נמסר לעוזר מנהל בית החולים והשחרור נעשה בתיאום איתו".  

אורלי מספרת שהיא נותרה המומה לאחר קריאת מכתב השחרור שלה, כשהיא עדיין זקוקה לטיפול. "מנהל המחלקה אמר לי שאני הלכתי ודיברתי עם אנשים והוא לא מוכן שאני אפגע בשם הטוב שלו, אני רגיל שאומרים לי רק תודה ושלא באים אליי בטענות", היא מספרת, "אמרתי לו שאני הגעתי לכאן על הרגליים - וככה אני רוצה לצאת".

רופאים בבית חולים (צילום: משה שי, פלאש 90, חדשות)
"המנהל לא רצה שאפגע בשמו הטוב" | צילום: משה שי, פלאש 90, חדשות"הוא העיף אותי מבית החולים", מספרת אורלי בכעס. "יש לי 20 מדרגות עכשיו בבית לעלות, אני הולכת לשבת בבית בלי טיפול ובלי כלום? אני אמא לארבעה ילדים ולא יכולה לתפקד עכשיו וכל זה רק בגלל שדיברתי . מה הוא ציפה שאגיד לו? תודה? אני לא יכולה ללכת!".

מבית החולים נמסר בתגובה: "המשפט שנכתב לא היה אמור להיכלל במכתב השחרור ואנו מתנצלים על כך. האישה שוחררה לביתה לאחר שלא הייתה אינדיקציה להמשך אשפוזה וזאת לאחר שעברה בירור וטיפול. בשל צנעת הפרט, אנו מנועים מלהרחיב על הבעיות המורכבות שמהן סובלת אישה זו".

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il