בשורה לצרכני הקנאביס הרפואי (צילום: החדשות)
התמכר לקנביס רפואי שקיבל מרופאו. ארכיון | צילום: החדשות

פרסום ראשון: פסק דין נדיר ניתן לאחרונה בבית המשפט המחוזי בלוד - גבר בן 37 עבר תאונת דרכים לפני 12 שנים וקיבל אישור לקנאביס רפואי. לאחר תקופה הוא התמכר לסם וכעת, בעקבות ההתמכרות, הוא יקבל פיצויים של מיליונים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפני למעלה מעשר שנים עבר גבר צעיר תאונת דרכים עם קטנוע. לאחר תקופה ארוכה בה הוא סבל מכאבים קשים בעקבות התאונה שעבר הוא החל להשתמש בקנאביס רפואי, ברישיון שהעניק לו רופא ובאופן חוקי לגמרי. לטענתו לאחר כמה שנים בהם הוא השתמש בקנאביס הוא התמכר לתרופה והדבר הפך אותו לנכה. על הנכות הזו הוא תבע את חברת הביטוח בה הקטנוע היה מבוטח ובפסק הדין של בית המשפט המחוזי בלוד נקבע כי הוא אכן התמכר לתרופה שהפכה אותו לנכה והוא יקבל פיצוי בסך 2.8 מיליון שקלים.

בפסק הדין נכתב כי האיש סובל מ"אי שקט, מצב רוח ירוד, קשיי שינה בלילה ופגיעה במערכת היחסים הזוגית, תחושה הולכת וגוברת של נתק מהילדים, פגיעה בקוארדינציה ובנהיגה. המטופל אינו מתפקד חברתית ותעסוקתית והוא סובל מבידוד חברתי".

על כן בית המשפט המחוזי בלוד פסק בקביעה לא שגרתית כי הוא יקבל פיצוי של 2.8 מיליון שקלים. אך הסיפור לא נגמר, למרות הפיצוי הענק: עורך הדין שלו רפאל אלמוג הגיש ערעור לבית המשפט העליון. "למרות היות פסק הדין בבחינת הצלחה אנחנו סבורים שהנכויות והמגבלות הן קשות הרבה יותר ובית המשפט היה צריך לפסוק סכומים הרבה יותר גבוהים מכפי שנפסקו", הסביר ל"החדשות"