כך תכינו את רכבכם לסערה הקרובה, נהריה (צילום: מייק דמיט)
כך תכינו את רכבכם לסערה הקרובה, נהריה | צילום: מייק דמיט

כוננות סערה: לקראת מערכת הגשם הסוערת שצפויה להיכנס לאזורינו כבר במהלך היממה הקרובה, במשטרה קוראים לציבור להיערך מבעוד מועד למקרי הצפה, ובעיקר לשנות ולהתאים את נהיגתם בכלי הרכב בהתאם לתנאי הדרך. הסערה צפויה להתחיל בין יום חמישי לשישי ובמשטרה כבר מתריעים בפני הציבור - הכינו את הרכבים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

יום חמישי צפוי להיות יום מעבר במזג האוויר, בו תורגש התחזקות משמעותית ברוחות וצניחה של הטמפרטורות. בלילה שבין חמישי לשישי ייעשה סוער ומשקעים רבים ירדו בכל חלקי הארץ. ביום שישי, החל מהלילה ועד שעות הבוקר, צפוי לרדת שלג בצפון וייתכן שגם בהרי המרכז ופנים הארץ. בצהריי שישי הסופה תיחלש ותחל מגמת עלייה בטמפרטורות שתימשך לתוך סוף השבוע.

במשטרה מזהירים כי ייתכנו הצפות כבדות בערים השונות ומדגישים כי היערכות שכזאת מפחיתה את הסיכוי לנזקים, ולכן יש להתאים את הרגלי הנהיגה בהתאם. "הגשמים הראשונים מעלים על פני האספלט חומרים שומניים המקטינים את מקדם החיכוך בכביש, פוגמים באחיזת הצמיגים בדרך ועלולים לגרום להחלקה ואיבוד שליטה ברכב".

במשטרה ממליצים לוודא את תקינות הרכב עוד בטרם יציאה לנסיעה. בין היתר, יש לבדוק כי צמיגי הרכב תקינים ובלחץ האוויר הנדרש, לבדוק את יעילות המגבים וכי אינם יבשים או פגומים. בנוסף, יש להקפיד לנקות את שמשות ופנסי הרכב כדי לספק תנאי ראות טובים במהלך הנסיעה.

ההצפות הכבדות בנהריה, אתמול  (צילום: מייק דמיט)
הצפות כבדות כבר מהיום, נהריה | צילום: מייק דמיט"חשוב כי כל אזרח יבחן את סביבת ביתו לקראת מזג האוויר, ייערך לתרחיש הצפה ויוודא מה עליו לעשות במקרה כזה", ציינו הבוקר במשטרה לאחר שהושלמה היערכות כוחותיה לקראת סוף השבוע הסוער.

לפי הודעת המשטרה, במהלך הנסיעה יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך, בעיקר בעת ביצוע פניות. כמו כן, יש להקפיד על שמירת מרחק תקין מהרכב לפנים, שיאפשר מרחק עצירה פתאומית.
בעוד קיימת סכנת הצפות, יש להימנע מהיסח דעת - בדגש על קיום שיחות בטלפון הנייד, כולל שימוש בדיבורית. בנוסף, במשטרה מבקשים להימנע מביצוע עקיפות מסוכנות בתנאי ראות קשים.