בזכות ישראל: יולדת סורית ניצלה
בזכות ישראל: יולדת סורית ניצלה | צילום: דוברות רמב"ם

סיפורה הטרגי של אישה בהריון מסוריה הסתיים בצורה טובה - בזכות הרפואה הישראלית. אתמול (רביעי), אחרי שבועיים של אשפוז במחלקת היולדות בבית החולים רמב"ם, שבה לביתה אישה סורית שבעקבות סיבוך בהריון נאלצה לבחור בין חייה לחיי התינוק שבבטנה. באמצעות ניתוח מורכב, הצליחו הרופאים בישראל להציל את התינוק ולהוציא את האם הסורית ללא פגע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפני כשבועיים בישרו רופאים בסוריה לאישה כי בחודש התשיעי להריונה תעמוד בפני בחירה קשה - או שהיא תמות בלידה של בנה, או שהוולד ימות. "אין אופציה אחרת", אמר לה הרופא הסורי שהביט בתוצאות האולטאסאונד. לפי הבדיקה הרפואית, השיליה חדרה והסתבכה בשריר הרחם עקב לידות קודמות שהסתיימו בניתוחים קיסריים. הרופא הסביר למטופלת שלו כי לידה רגילה בלתי אפשרית והיא תאלץ לפנות לבית חולים מודרני.

לאחר שלא הצליחה להגיע לאף בית חולים בדמשק, עזבה האישה את משפחתה בחודש התשיעי להריונה ופנתה דרומה - לישראל ועברה בגבול ההומניטרי בין המדינות. בבית החולים רמב"ם התאשפזה במחלקת היולדות. שם, רופאים מומחים ממחלקת כלי דם ביצעו ניתוח מורכב תוך סיכון חיי היולדת, והחדירו שני בלונים מתנפחים לעורקי הרחם שאמורים למנוע דימום בזמן הניתוח הקיסרי.

לאחר שההליך המורכב, שמבוצע ברמב"ם מספר פעמים בשנה בלבד, עבר בהצלחה, פנו הרופאים לבצע ניתוח קיסרי. לאחריו, חילצו הרופאים פג בריא והעבירו אותו לאם - גם היא במצב בריאותי טוב.

"החלטתי על השם של הילד מזמן", היא סיפרה היולדת הסורית, "על שם לבן או שם לבת. עכשיו לבעל שלי תהיה הפתעה נעימה". לאחר מספר ימים השתחררה האם מבית החולים וחזרה לסוריה לחיק משפחתה.