גשם בתל אביב, ארכיון (צילום: החדשות)
ארכיון | צילום: החדשות

היום (חמישי) לאורך רוב שעות היום אמנם לא נראה גשם, אך משעות הערב צפוי שינוי חד במזג האוויר עם סערה ליום אחד - רוחות חזקות, גלים גבוהים ואפילו שלג בצפון רמת הגולן והרי הצפון. חזית הגשם תתחיל הערב באזור הצפון ותתפשט גם לאזור המרכז והדרום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הטמפרטורות החזויות להיום: קצרין 14 מעלות, נהריה 16 מעלות, צפת 11 מעלות, טבריה 18 מעלות, חיפה 16 מעלות, טייבה 17 מעלות, אריאל 14 מעלות, תל אביב 18 מעלות, ירושלים 14 מעלות, בית שמש 18 מעלות, ים המלח 22 מעלות, רחובות 17 מעלות, באר שבע 17 מעלות ואילת עם 22 מעלות.

מחר בשעות הצהרים נראה רק שאריות של גשם, אך במהרה גם הן יהיו מאחורינו ונישאר עם ההתחממות שתגיע ביום שבת - שיהיה יום מושלם לטיולים. גם יום ראשון יהיה נעים עם התחממות נוספת בטמפרטורות ורק ביום שני צפויה מערכת גשם נוספת.

כך תכינו את רכבכם לסערה הקרובה, נהריה (צילום: מייק דמיט)
כך תכינו את רכבכם לסערה הקרובה, נהריה | צילום: מייק דמיט

לקראת מערכת הגשם הקצרה אך סוערת, במשטרה קוראים לציבור להיערך מבעוד מועד למקרי הצפה, ובעיקר לשנות ולהתאים את נהיגתם בכלי הרכב בהתאם לתנאי הדרך. "הגשמים הראשונים מעלים על פני האספלט חומרים שומניים המקטינים את מקדם החיכוך בכביש, פוגמים באחיזת הצמיגים בדרך ועלולים לגרום להחלקה ואיבוד שליטה ברכב".

בנוסף יש לוודא את תקינות הרכב עוד בטרם יציאה לנסיעה. בין היתר, יש לבדוק כי צמיגי הרכב תקינים ובלחץ האוויר הנדרש, לבדוק את יעילות המגבים וכי אינם יבשים או פגומים. בנוסף, יש להקפיד לנקות את שמשות ופנסי הרכב כדי לספק תנאי ראות טובים במהלך הנסיעה.

"חשוב כי כל אזרח יבחן את סביבת ביתו לקראת מזג האוויר, ייערך לתרחיש הצפה ויוודא מה עליו לעשות במקרה כזה", ציינו הבוקר במשטרה לאחר שהושלמה היערכות כוחותיה לקראת סוף השבוע הסוער. במהלך הנסיעה יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך, בעיקר בעת ביצוע פניות. כמו כן, יש להקפיד על שמירת מרחק תקין מהרכב לפנים, שיאפשר מרחק עצירה פתאומית. בעוד קיימת סכנת הצפות, יש להימנע מהיסח דעת - בדגש על קיום שיחות בטלפון הנייד, כולל שימוש בדיבורית. בנוסף, במשטרה מבקשים להימנע מביצוע עקיפות מסוכנות בתנאי ראות קשים.