שטרנטל ווייס לצד ה"בימבולנס" (צילום: דוברות מד"א)
שטרנטל ווייס לצד ה"בימבולנס" | צילום: דוברות מד"א

לפני כחודש ברוך שטרנטל בן ה-81 איבד את הכרתו בביתו שבגבעת שמואל. חובש מד"א, יששכר וייס, שהוזעק לדירה הגיע ב"בימבולנס" והחל לבצע פעולות החייאה בשטרנטל, ולאחר מכן הרופאים הצליחו להציל את חייו. שטרנטל ניסה ליצור קשר עם החובש על מנת להודות לו, ולאחר כחודש הוא סוף סוף הצליח.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"שלום קוראים לי ברוך ואני מחפש את מי שטיפל בי כדי להגיד לו תודה", כך פתח שטרנטל את השיחה עם מוקד מד"א. שטרנטל התקשר כדי להודות ליששכר וייס שהגיע לביתו בתוך שתי דקות בזכות הרכב המיוחד איתו נסע - "הבימבולנס" ומיד אבחן כי הקשיש סובל מהתקף לב חריף והחל בפעולות שהצילו את חייו.

כעבור דקות בודדות הגיע למקום גם צוות בניידת טיפול נמרץ של מד"א שהמשיך את הטיפול הרפואי ופינה את ברוך לבית החולים שם השלימו הרופאים את המשימה וברוך יצא מכלל סכנה. לאחר חזרתו הביתה ניסה ברוך בכל כוחו לאתר את החובש שטיפל בו והציל את חייו.

לאחר חודש מאמציו צלחו. השבוע קיבל יששכר טלפון, וכשענה שמע מהצד השני את ברוך שאמר לו "רציתי להגיד לך תודה, בזכותך השיחה הזו מתקיימת". השבוע הזמין ברוך את וייס בשנית לדירתו, והפעם בכדי להודות לו על שהציל את חייו. "מהיום, כשאני רואה אמבולנס של מד"א ברחוב יש לזה משמעות אחרת עבורי, אני יודע שהם בדרך להציל חיים", אמר. "אני מבין כל דבר אחרת ויודע שכל שניה קובעת".

החובש יששכר וייס אמר בהתרגשות: "אני חושב שזו המתנה הכי טובה שקיבלתי, לשמוע ממטופל 'תודה רבה' ולדעת שעכשיו הכל בסדר ריגש אותי מאוד", סיפר. "ברוך התעניין מאוד איך הגעתי כל כך מהר וסיפרתי לו על ה"בימבולנס" החשמלי המיוחד המאפשר מעבר בין רכבים ממש כמו אופנוע ובזכותו הגעתי אליו בפחות מ-2 דקות".