שטפונות בהרצליה. מחר כבר יתחיל להתייבש
שטפונות בהרצליה. מחר כבר יתחיל להתייבש | צילום: עיריית הרצליה

השיא כבר מאחורינו: מרבית הגשמים במערכת החורפית הנוכחית כבר ירדו, ובמהלך היום(שבת) בשעות הצהריים עד אחר הצהריים צפויים השמיים להתבהר והגשמיים ייפסקו עד להודעה חדשה. מטיילים הנהנים מאווירה חורפית יוכלו לצאת מחר לטייל, כשעלולים עדיין לרדת ממטרים מקומיים קלים לעתים - אך עדיין יהיה קר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שיאנית המשקעים בסופה הנוכחית הייתה צפת, שם ירדו 122 מילימטרים של גשם ביממה - 73% מהממוצע החודשי בעיר. בחיפה ירדו 92 מילימטרים, ובעכו 71 מילימטרים. מעל לכנרת ירדו 57 מילימטרים של גשם, והיא טיפסה בשלושה סנטימטרים ביממה האחרונה.

בירושלים ירדו 40 מילימטרים של גשם, ובתל אביב 38 מילימטרים. גם בדרום ירדו גשמים, כשבלהב נרשמו 16 מילימטרים של גשם, בנבטים תשעה מילימטרים, ואפילו ביטבתה הרגישו טיפות עם שלושה מילימטרים של גשמים. באילת נהנו מ-0.4 מילימטרים של גשם בלבד.

מנזקי הסערה בתל אביב, אמש
מנזקי הסופה בתל אביב | צילום: דוברות המשטרה

בנחלי הדרום כבר נצפו זרימות משמעותיות, ועל פי הערכות יורגשו מחר חסימות לסירוגין בכביש 90 כתוצאה מכך. בשבוע הבא צפויה התחממות משמעותית, כאשר החל מיום שני הטמפרטורות צפויות לעלות עד מעל לממוצע לעונה.

ההשלכות בירושלים
ההשלכות בירושלים | צילום: TPS

למרות שהייתה קצרה, הסופה הותירה מאחוריה נזק רב: בירושלים היא הובילה לפיזור נרחב של אשפה, שהצטברה בשל שביתת הניקיון של העירייה. במקביל, ברחוב אורן בשכונת רוממה בחיפה קרס חלק מחומה שתחמה גז מוטמן. כתוצאה מכך נגרם נזק לתשתית והגז החל לדלוף. צוות של לוחמי אש הוזעקו למקום, עצרו את הדליפה והודדו את הזירה עד להגעת אנשי חברת הגז.

במשטרה התקבלו דיווחים על עצים שקרסו על רכבים חונים ברחוב אנה פרנק ברמת גן ורחוב בן יהודה בתל אביב.לא היו נפגעים, אך נזק נגרם לרכבים. כמו כן, בשל בור שנפער בכביש נחסם לתנועת כלי רכב רחוב הירקון בת"א, בין הרחוב אלנבי וטרומפלדור.