נערכים לסערה הקצרה שצפויה בסוף השבוע: גופי החירום בדריכות גבוהה לקראת מזג האוויר הסוער שצפוי ביום שישי. לאורך חופיה של תל אביב נבנתה היום (רביעי) חומה גבוהה שאמורה למנוע מהגלים הגבוהים להציף את רחובות העיר הסמוכים לחוף.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כבר החל ממחר בערב יעשה חורפי יותר ויותר עם גשם בעיקר בצפון ובחוף שילווה בסופות רעמים וירידה משמעותית בטמפרטורות. הרוחות יתחזקו גם במרכז ובדרום, שם ייתכן אובך. ככל שיעברו השעות המשקעים יחלו לנוע לכיוון דרום.

יום שישי צפוי להיות הסוער ביותר, עם סכנת הצפות ושיטפונות במקומות המועדים. צפוי גם הרבה שלג בחרמון ונזקי רוח בכל רחבי הארץ. שיא המערכת צפוי להיות בשעות הצהריים ובערב כשבשבת המערכת תיחלש.

הצפות בחיפה, השבוע
הצפות בחיפה, השבוע | צילום: רפי קינג, חדר מצב ארצי

גם במשרד הבריאות נערכים לקראת גל הקור ומזג האוויר הסוער שיחל ביום חמישי בלילה ויימשך אל תוך סוף השבוע. במשרד קראו היום לציבור לנקוט במספר פעולות חשובות על מנת לצמצם את הנפגעים מנזקי מזג האוויר.

משרד הבריאות מזכיר כי בגיל המבוגר קיימת סכנה מוגברת בקור כתוצאה ממצב של ירידת חום הגוף (היפותרמיה) שבו טמפרטורת הגוף יורדת ל-35 מעלות (במקום המצב הנורמלי של 37 מעלות בקירוב).

על מנת למנוע מצב שכזה, יש לחמם את הבית בטמפרטורה קבועה של 24 מעלות, ולכל הפחות 21. יש לדאוג לאטימה נאותה של פתחי הבית, להימנע מאוויר יבש, להשתמש במכשירי אדים, ולהצטייד בלבוש חם. במקביל מומלץ לעקוב אחר תחזיות מזג האוויר ולהיערך בהתאם.

זרימת הנחלים, השבוע
זרימת הנחלים, השבוע | צילום: אורי רגב , רשות ניקוז ונחלים קישון

עוד נמסר כי יש לשתות בכמות מספקת (בין 8 ל-10 כוסות ליום) גם ללא תחושת צמא. להימנע משתייה מרובה של קפאין ואלכוהול ולהקפיד על ארוחות קלות יחסית (בין 5 ל-6). זאת משום ששתייה ואוכל חמים מסייעים לשמירה על חום הגוף.

משטרת ישראל נערכת גם היא בכוחות מתוגברים בכבישי הארץ ובצירים הראשיים לקראת סוף השבוע החורפי. מוקד אגף התנועה צפוי לפרסם הודעות על חסימות כבישים בעקבות הגשמים לכלי התקשורת השונים על מנת ליידע את הציבור.

במשטרה ציינו כי לאור אירועי העבר ניתן לצפות לחסימת צירים ברחבי הארץ. היערכות המשטרה כוללת תאום מול נתיבי ישראל והכנת כוחות שיגיעו לצמתים כדי לשמור על שגרת החיים בצורה הטובה ביותר.