כבר כמה חודשים שהרחוב הסמוך לאזור התעשייה בשפרעם מתפקד כרחוב רפאים. ילדים חוששים לצאת מהבית, וההורים - שמנסים להימנע מהסברים לילדיהם - עושים הכל כדי לא לעבור בו. בלית ברירה, הליכה הכרחית במקום חושפת את העיניים לשלוליות ארוכות של דם שממלאות את הרחוב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מקור הזיהום בשפך ביוב שמציף את הרחוב. הדם, שכולל לפעמים חלקי פגרים, מבעבע מתוך צינור הניקוז הפתוח, ככל הנראה מבית המטבחיים שפועל באזור התעשייה, וגורם לריחות נוראיים. התושבים התלוננו לא פעם לעירייה, אבל נראה ששם נמנעים מליטול אחריות וטוענים שחברת המים אשמה במצב. והכל - על גב התושבים שממשיכים לשאת את הסבל וחוששים לבריאותם.

"חוששים לבריאותינו". דם ברחוב
"חוששים לבריאותינו". דם ברחוב | צילום:

"הילדים שלי רוצים לשחק ברחוב, איך אני אמור לאפשר להם דבר כזה בזמן שחלקי בשר של חיות עולים מהביוב", אומר תושב המקום נביל. "מעבירים אותנו מגורם אחד לשני והדם עדיין ממשיך לזרום לנו מחוץ לדלת".

בסרטונים שנביל שלח אלינו אפשר לראות מספר מוקדים של ביוב, שמהם נשפכים כמויות רבות של דם שיוצר בסוף הרחוב אגם קטן של שפכים מזוהמים.

העירייה מסרה בתגובה לכתבה כי "מדובר בבעיה טכנית בתשתית הביוב שהינה באחריותו המלאה של תאגיד המים סובב שפרעם. ולמרות זאת, כשנודע לנו על הדבר החל מיידית ראש העירייה בטיפול הנושא מול הנהלת תאגיד המים והנהלת בית המטבחיים. נקבעה פגישה לאלתר בכדי למצוא פתרונות לטובת תושבי השכונה".