בהלה נרשמה בסוף השבוע, לאחר שפורסם כי שלושה צעירים חשו ברע כששתו בטעות מסיר שומנים שהוגש כ"לימונדה" במסעדת ג'ירף בתל אביב. השלושה פונו לבית החולים איכילוב: אחד מהם, ארטיום ווסטריולוב שסעד עם חברתו והזמין את המשקה, שחזר היום (ראשון) את המקרה - בריאיון ששודר בעמוד הפייסבוק של איכילוב. ווסטריולוב הביע חשש מנזק ארוך טווח: "אני לא יכול לשתות ולבלוע".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הלכתי עם חברה שלי לסניף אבן גבירול של ג'ירף, הזמנתי לימונדה לפני האוכל", שחזר. "הגיעה לימונדה, הכוס הייתה נראית לא חשודה בכלל – היו שם קוביות קרח ולימון. לקחתי שלוק 'בריא' והרגשתי שמשהו לא בסדר, אמרתי שאולי הכניסו לי אלכוהול לשם כי התחיל לשרוף לי – אמרתי טוב, אולי התבלבלו".

ארטיום לא היה היחיד ששתה מהמשקה המסוכן: "נתתי לחברה שלי לטעום, היא טעמה קצת עם השפתיים ואמרה שזה לא בסדר. הלכתי למנהל של המסעדה ואמרתי לו 'תטעם את זה שנייה', הוא טעם שלוק ואז הוא שאל את הברמן 'מה מזגת' והוא הרים את הקנקן וראה שזה מסיר שומנים. התחלתי להקיא שם את הנשמה והתחלתי להתבלבל. הזמינו אמבולנס והקאתי את זה שש פעמים פה, ומאז אני שוכב פה".

מסעדת ג'ירף בת"א (צילום: חדשות 2)
מסעדת ג'ירף בת"א | צילום: חדשות 2

הרופא הזהיר: "עלול להיגרם נזק לכל החיים"

"אני לא יכול לשתות, כואב לי כל אזור הפה והגרון, לא יכול לבלוע", הוסיף ווסטריולוב. "החשש הוא שתהיה לי נכות לכל החיים, זה מפחיד אותי. מקווה שזה לא יגיע לשם. מי היה מאמין שביום חמישי אני אלך לערב בילוי עם חברה שלי, הכי רגוע בעולם, ועכשיו אני פה ולא נראה לי שאני אשתה לימונדה בזמן הקרוב".

ד"ר אליעד קרין קלט את בני הזוג בבית החולים: "הם שתו חומר כאוסטי, חומר שהוא בסיס חזק שמיועד להסיר שומנים. הם הגיעו למיון עם כוויות קשות באזור חלל הפה ובית הבליעה. בהמשך הם הורדו להשגחה, התגלה שיש נזק לוושט ולאזור הקיבה. נצטרך להמשיך להעריך את מצב הוושט. שתיית החומר עלולה לגרום לנכות ונזק לכל החיים".

לאחר שגם זוגתו של הצעיר וגם מנהל המשמרת טעמו מהמשקה, הם פונו לבית החולים איכילוב בתל אביב. בעקבות הגשת תלונה בחשד לרשלנות, המשטרה החלה בחקירת פרטי המקרה. במסעדה הסבירו כי מדובר בטעות אנוש, שכן המיכל בו מגיע חומר הניקוי דומה למיכל בו מגיע המשקה המתוק ועל כן אחד העובדים מזג בטעות את החומר המסוכן.

ממסעדת ג'ירף נמסר בתגובה: "רשת ג'ירף מחבקת את הנפגעים באירוע המצער. הרשת, באמצעות מנהלת בכירה הנמצאת מסביב לשעון בבית החולים, מלווה את הנפגעים מהרגע הראשון ומטפלת בכל צורך או אמצעי שיכול להקל ולזרז את תהליך ההחלמה, ותמשיך ללוות אותם בכל הדרוש עד להחלמתם המהירה והמלאה. בנסיבות אשר נובעות ככל הנראה מטעות אנוש, הגיע חומר החשוד כמסיר שומנים לתוך כוס לימונדה ספציפית, שהוגשה ללקוח במסעדת ג'ירף באבן גבירול. מדובר בכוס לימונדה אחת בלבד בה נמצא החומר. כתוצאה משתיית החומר נפגעו שלושה אנשים, שלושתם מטופלים בבית החולים איכילוב, ומנהלי רשת ג'ירף מלווים אותם במהלך הטיפול ודואגים לכל צרכיהם במסירות המתבקשת. אנו המומים וכואבים את כאבם של הנפגעים ובני משפחותיהם ומייחלים בכל ליבנו להחלמה מהירה ומלאה של כולם. רשת ג'ירף תעמוד לצידם של הנפגעים ותלווה אותם ואת משפחותיהם".

עוד מסרה המסעדה כי "האירוע תוחקר מיידית ע"י מנהלי ג'ירף ובתחקיר נמצא במטבח כלי קיבול המכיל מסיר שומנים, הדומה בצורתו לכלי הקיבול בו מאוכסנת הלימונדה הטרייה. מדובר בכלי קיבול אשר מאוכסן בד"כ מחוץ למטבח וכרגע לא ידוע לנו כיצד הגיע למטבח. טעות אנוש גרמה לבלבול בין מסיר השומנים ללימונדה, הדומים בצבעם. אנו פועלים לתיחקור האירוע ולהפקת כל הלקחים הדרושים. מסיר השומנים הורחק באופן מיידי מהמטבח ומנהלי הרשת תודרכו לחדד את נוהלי הבטיחות והאבטחה במסעדות. אין לנו ספק שמדובר בתקרית חריגה ובודדה ושלקוחותינו יכולים להוסיף וליהנות בביטחון בכל סניפי ג'ירף, אנו נעשה הכל כדי לוודא שכך יהיה".