סיגריה עישון (צילום: חדשות)
הגבלות חדשות - על חלק מהמוצרים | צילום: חדשות

בדיון שהתקיים אתמול (שלישי) דן משרד הבריאות בגיבוש מדיניות המשרד בנוגע לסיגריות אלקטרוניות. בדיון קיבלו גורמי המקצוע החלטה שנויה במחלוקת, להטיל מגבלות על הסיגריות האלקטרוניות בדומה ליתר מוצרי הטבק - מלבד על הסיגריה האלקטרונית של חברת "פיליפ מוריס".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתחקיר "מסך עשן" של כתב חדשות 2 חיים ריבלין, נחשף כי משרד הבריאות והשר ליצמן מנהלים מגעים עם נציגי חברות הטבק, ואך קיימו פגישה עם נציגי חברת "פיליפ מוריס" בנגע לסיגריה האלקטרונית החדשה שלהם ה"אייקוס".

מתבצר בעמדתו. ליצמן (צילום: החדשות)
שר הבריאות ליצמן | צילום: החדשותבדיון אתמול במשרד הבריאות הוצגו עקרונות הרגולציה המקובלת בארה"ב ובאירופה והוחלט כי יחולו על הסיגריות האלקטרוניות אותן המגבלות הקיימות על מוצרי טבק אחרים, ובכלל זה מגבלות שיווק ופרסום ומגבלות בשימוש במקומות ציבוריים. כמו כן יתבקשו החברות לדווח על הרכב המוצר, בהתאם לנהוג באירופה.

אך בנושא ה"אייקוס", הדגישו הגורמים המקצועיים כי טרם גובשה רגולציה עולמית ברורה ובפרט על ידי ה-FDA האמריקני שדן בנושא בימים אלה. אך בניגוד לארה"ב, שם הוחלט כי ייאסר לייבא ולשווק את ה"אייקוס" עד לקבלת החלטה, בישראל החליטו דווקא לאפשר ייבוא ושיווק ללא כל הגבלות, עד שתתקבל החלטה.

לכל הכתבות בסדרה של חיים ריבלין:

לצפייה בחלק הראשון של סדרת הכתבות "מסך עשן" לחצו כאן.

לצפייה בחלק השני של סדרת הכתבות "מסך עשן" לחצו כאן.

לצפייה בחלק השלישי של סדרת הכתבות "מסך עשן" לחצו כאן.