אילוסטרציה של התכנית (צילום: מועצה אזורית הגליל העליון)
אילוסטרציה של התכנית | צילום: מועצה אזורית הגליל העליון

האם בשנה הבאה נצעד על טיילת לאורך נהר הירדן? לפי התכנית של מועצה אזורית הגליל העליון התשובה היא כן. בפעם הראשונה תוקם באזור טיילת מסודרת שתכלול בין היתר הקמה של חניוני יום ותשתיות רבות לאורך הטיילת, שתתחיל ממפגש הנחלים שניר וחרמון בצפון הארץ ותמשיך עד ל"גשר הפקק" בדרום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עלות התכנית, המתוכננת בעזרת חברת ליגמ, היא כ-30 מיליון שקל וכוללת בין היתר פיתוח של חניוני יום, מתחמי פיקניק, גשרונים, שבילי אופניים ותשתית לפעילות פנאי ונופש לאורך התעלה המזרחית של נהר הירדן. היא תצא לדרך כבר בשנת התקציב הנוכחית בשיתוף משרד התיירות, הקרן הקיימת לישראל, הקרן לשטחים פתוחים ורשות הניקוז. 

"נופי הנחלים של צפון עמק החולה מהווים מוקד משיכה ליותר משני מיליון נופשים ומטיילים במהלך השנה", הסביר ראש מועצה אזורית הגליל העליון גיורא זלץ לשר התיירות יריב לוין. "תיירות היא עוגן כלכלי ותעסוקתי מרכזי בגליל העליון. התכנית ידידותית לסביבה ומשתלבת עם החקלאות. מתוצריה ייהנו גם הנופשים וגם התושבים". 

בין האטרקציות שבילי אופניים ומתקני שעשוע (צילום: מועצה אזורית הגליל העליון)
בין האטרקציות שבילי אופניים ומתקני שעשוע | צילום: מועצה אזורית הגליל העליון

בסיום הפגישה בה אישר השר לוין את התכנית, הוחלט על צוות היגוי משותף של נציגי השותפים בתכנית וכן על הקמת חניון-יום שיהיה לשימוש הנופשים לאורך הנחלים בשפך נחל דישון. המשך מימוש התכנית יכלול בין היתר שיקום של תעלת הירדן, יצירת גישה נוחה אל המים ויצירת מרחבים נוחים ומוצלים.