אילוסטרציה (צילום: חן ליאופולד / פלאש 90, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: חן ליאופולד / פלאש 90, חדשות

צעירה כבת 27 עברה בדיקת מי שפיר בבית החולים בהרצליה, וכמו כל אישה שעוברת את ההליך היא ידעה שיש סיכוי של 0.5% לאבד את העובר ולעבור הפלה, זהו חלק מהסטטיסטיקה. אבל מה שקרה לה הוא הרבה יותר נדיר: יומיים אחרי הבדיקה היא אושפזה עם פגיעה רב מערכתית כתוצאה מזיהום בעקבות הבדיקה. היא הייתה אז בסוף החודש החמישי להיריון שלה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לא רק שהיא איבדה את העובר ברחם, אלא שלמרבה הצער, בגלל הזיהום נאלצו הרופאים לכרות את רחמה. מדובר בבני זוג צעירים מאזור דרום הארץ, שחלמו על משפחה מרובת ילדים.

הסיפור התרחש לפני כחמש שנים, אך כעת מגישים בני הזוג כתב תביעה נגד בית החולים, בו הם הם דורשים ממנו שישה מיליון שקלים. מאז המקרה הצליחו בני הזוג להביא ילד לעולם באמצעות פונדקאית.

"מדובר במקרה מאוד מאוד קשה", אמר עורך דינם של בני הזוג אסף נוי, מומחה לרשלנות רפואית. "בסופו של יום, לא רק שהיא איבדה את התינוק שהיה ברחמה, אלא היא איבדה את האפשרות ללדת בכלל. מדובר במשפחה חרדית שלא היו להם ילדים לפני כן".

מבית החולים הרצליה "מדיקל סנטר" נמסר בתגובה: "ב'מדיקל סנטר' נעשות אלפי בדיקות בשנה. הפעולה בוצעה על ידי פרופסור בכיר ועתיר ניסיון בביצוע מי שפיר. לצערנו מדובר בסיבוך נדיר. בית החולים ילמד את התביעה ויגיב בהתאם".