אחרי המאבק במחלת הסרטן שהוביל אותו לייאוש ומבריחה מטיפולי הכימותרפיה, הנער א' מעיד על עצמו כי הוא בריא וחזק. הוא שב לאכול, לשחק עם חבריו והשבוע הוא אפילו עבר את בחינת הבגרות באנגלית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לכל אותם אלה שעזרו, תמכו והתפללו, אני רוצה להגיד להם תודה רבה", אמר א'. "אני רוצה להודות גם לקדוש ברוך הוא שהציל אותי מהדבר הזה, וגם לרופאים שגם עזרו הרבה".

רק לפני חצי שנה המצב שלו היה שונה. א' ברח מבית החולים וסירב להמשיך בטיפולים, לאחר שמחלת הסרטן שבה אליו כחמש שנים אחרי שהבריא. בצו בית משפט ובליווי שוטרים הוא הוחזר למחלקת ילדים. "כל מי שיש לו אפשרות לבוא שיגיע להפגין כדי שלא יתנו לי טיפול כפייתי באזיקים", קרא אז. "אם אני צריך למות, תנו לי למות בכבוד".

בית החולים רמב"ם, ארכיון (צילום: פלאש 90 משה שי)
"נאלץ לעבור בדיקה מדי חודש בבית החולים ר | צילום: פלאש 90 משה שי

עכשיו הוא בריא אחרי טיפול ארוך והשתלת מח עצם שקיבל מאחיו הצעיר. "הוא מגיע אחת לשבוע לבית החולים רמב"ם בחיפה לביקורת, ומבקש לחזק את מי שנמצא במצב שבו היה: "אני רוצה להגיד לכל הילדים שחולים במחלה שלי לא להתייאש. גם כשחשבו שאין לי הרבה סיכויים להבריא, ניצחתי את המחלה. בתפילות לבורא עולם אפשר לנצח כל מחלה".

במהלך התקופה הקשה והסערה שעבר תמכו בו הרב דב קוק מטבריה והרב יצחק דוד גרוסמן ממגדל העמק. למרות שהמחלה עזבה אותו הוא עדיין צריך להיזהר, וללימודים מלאים הוא ישוב רק בתום החורף. אחרי שהבריא, מקווים כעת במשפחה לצאת גם מהמצוקה הכלכלית אליה נקלעו לאחר התקופה הממושכת שבה ההורים לא עבדו וטיפלו בבנם.

לתרומות - המוטבת: חגית כהן, בנק מסד, סניף 504 מספר חשבון 53450.