לאחר השלגים של סוף השבוע, נפתח הבוקר (שני) אתר החרמון למבקרים - וחובבי הסקי והגלישה כבר פוקדים את המדרונות הלבנים. רוב המסלולים באתר כבר נפתחו, למעט מסלול ערער ומסלול שיאון שיישארו סגורים עקב תנאי מזג האוויר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

60 סנטימטרים של שלג הצטברו במפלס העליון של החרמון במהלך סוף השבוע וחובבי הסקי כבר התחילו להכין את הציוד. הבוקר הם קיבלו את מבוקשם כששערי האתר שבהר המושלג נפתחו לראשונה בעונת החורף ואיתם גם רוב מסלולי הגלישה.

בין המאושרים שהגיעו לאתר וזכו ליהנות מהשלג הבתולי היה רותם מהמושבה אבן יהודה שבשרון. לאחר שעות הנסיעה הארוכות, זכו רותם וחבריו מתנאים מצוינים כשהטמפרטורה על ההר היא 6 מעלות. "הגענו, לא היה תור בכניסה ויש אחלה מזג אוויר - מאוד יפה פה", סיפר רותם. לדבריו הצטרף מתן מקריית אונו שאמר: "תענוג שאפשר לגלוש גם בארץ, צריך לנצל את החורף".

שלג צפוי לרדת בחרמון
נהנות מהמדרונות הלבנים | צילום:

גם ספיר מיסוד המעלה שבצפון עמק החולה הגיעה להר הלבן. היא המליצה לחובבי הגלישה לצאת לדרך ולנצל את מיעוט המבקרים באתר: "יש מזג אוויר נהדר, באמת כדאי לבוא כי באו מעט אנשים ואפשר להגיע למעלה ההר ממש במהירות".

ממנהלת אתר החרמון נמסר כי המסלולים שנפתחו לגלישה הם: בית הספר לסקי, רכבל 2 בינוני, רכבל עליון, ואדי חתול וואדי מועדון. המסלולים שיאון וערער נותרו סגורים וזאת בשל תנאי מזג האוויר והערפל הכבד ששורר בהם.

אתר החרמון יהיה פעיל היום בין השעות 08:00 ל-16:00, כאשר כניסת רכבים תותר עד לשעה 15:00. מחיר הכניסה למבוגר עומד על 39 שקלים והמחיר לילד - 34 שקלים. בנוסף לכך החליטו באתר להעניק הנחה במחיר ה-"סקי פאס", שיעמוד על 200 שקלים במקום 250.

משכירים ציוד
משכירים ציוד | צילום:

עד שעות הערב אתמול, השלג המשיך לרדת בהר הגבוה, ופתיחת האתר הייתה מוטלת בספק. עם הפסקת ירידת המשקעים עמלו אנשי האתר על הכשרת מסלולי ההליכה והגלישה ופינוי השלגים מעמודי הרכבלים וממגרשי החנייה.