ביחידה לטיפול נמרץ כללי בבית החולים איכילוב שבתל אביב שבה בסוף השבוע להכרה מלאה מושית פישר (23), שהתמוטטה לפני כשבוע במועדון "הבלוק" לאחר שצרכה סם מסוג אקסטזי. תחילה הוגדר מצבה קשה, אך הערב (שבת) הגדירו בבית החולים את מצבה בינוני והיא צפויה להשתחרר מהיחידה כבר בימים הקרובים. הנסיבות שבעטיין לקחה מושית את האקסטזי עדיין נחקרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ד"ר אסתי דהאן, ממלאת מקום מנהלת היחידה לטיפול נמרץ, אמרה כי "חייה של מושית ניצלו בזכות חמישה טיפולי mars - מכשיר ייחודי המחליף את חלק מתפקודי הכבד שנפגעו".

צופיה פישר, אמהּ של מושית, אמרה בהתרגשות כי היא "מקבלת את הבת שלי בחזרה". היא הודתה לצוות הרפואי "שמציל חיים פה בטיפול נמרץ ואנו ראינו השבוע את הניסים האלה שהם עושים למטופלים רבים שיצאו ממצבים קשים. לולא הם, היא לא הייתה חיה".

חשודים נעצרו, המועדון נסגר

לפני כשבוע התמוטטה מושית לאחר שחשה ברע בתום בילוי במועדון בתל אביב. היא הובהלה לבית החולים עם כשל רב מערכתי והוכנסה ליחידה לטיפול נמרץ. לדברי רופאיה, התסמינים שמהם סבלה מצביעים על הרעלה.  יממה לאחר מכן עצרה המשטרה שני גברים החשודים כי החדירו סם לכוס המשקה שלה. נגד אחד החשודים באספקת הסם, רפאל מיכאלי, נוספה בהמשך גם עבירת מעשה מגונה.

"יש חיזוק לחשדות הנוספים שהתווספו מאז הארכת המעצר הקודמת", הסביר הטוען המשטרתי, "חלה התפתחות חקירתית, מאז הישיבה הקודמת יש שינויים בגרסאות". הטוען המשטרתי הוסיף כי נבדקה האפשרות כי פישר התמוטטה בעקבות רעלת מים - אולם לא נמצאה אינדיקציה לכך.

שבה להכרה. מושית פישר
שבה להכרה. מושית פישר | צילום:מנגד, עורך דינו של מיכאלי, גיל יואש, המשיך לטעון כי פישר "לקחה את הסם באופן מודע ועצמאי. המועדון ידוע בהוויה שלו: בעוד שיש מוסיקת טראנס במועדון, בחוץ ובפנים צורכים סמים", התעקש, "יש לנו לפחות שישה חברים שראו במו עיניהם את מושית מסניפה סמים. עד עכשיו הייתה הסתרה, בגלל שכולם חטאו יחד ולא רצו לגלות לאמה של מושית על צריכת הסמים של בתה".
השופטת רונית פוזננסקי החליטה להאריך את מעצרו של מיכאלי בחמישה ימים נוספים. "חומרים אלה בהם עיינתי מחזקים את החשד הסביר שביצע את המיוחס לו". גם מעצרו של החשוד הנוסף בפרשה, בן זוגה לשעבר של פישר הוד זכות, הוארך בחמישה ימים.

בעקבות המקרה החליטו במשטרה, בתיאום עם בעלי המועדון, לסגור את מועדון "הבלוק" למשך עשרה ימים. "במסגרת שיתוף הפעולה המתמשך בין המשטרה ל'בלוק' ולמרות שאין שום טענה קונקרטית נגד המקום, הוסכם שבשל כך שהחקירה נמשכת ייסגר המקום בהסכמה לכמה ימים".