הבלשים תיעדו את ההורים מתדרכים זה את זה. אילסוטרצי
ארכיון | צילום: חדשות 2

בבית החולים תל השומר נקבע מותו של פעוט בן שמונה חודשים שנמצא אתמול אחר הצהריים מחוסר הכרה בדרום תל אביב. סיבת המוות היא החיידק האלים מנינגוקוק. בבית החולים אמרו שהתינוק הגיע אליהם כבר אתמול ללא רוח חיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חובשים ופרמדיקים של מד"א מרחב דן הגיעו אתמול לביתו בדרום תל אביב, העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ופינו אותו לבית החולים תוך כדי פעולות החייאה.

"קיבלנו קריאה מאזרח ששמע צעקות מדירה וכשנכנס פנימה הבחין בתינוק בן 8 חודשים כשהוא מחוסר הכרה", סיפרה הפרמדיקית אלונה בובליל שקיבלה את השיחה במוקד. "תדרכתי אותו כיצד לבצע בתינוק פעולות החייאה בסיסיות ובמקביל הזנקנו למקום כונני מד"א וניידת טיפול נמרץ".

חובש בכיר נתנאל דחבש והפרמדיק גל דובר, שטיפלו בתינוק, סיפרו: "כשהגענו ראינו את המטפלת בסיוע עוברי אורח ובתדרוך טלפוני של המוקד שלנו מבצעים פעולות החייאה בסיסיות. מיד התחלנו בפעולות החייאה מתקדמות וממושכות שכללו מתן תרופות, עיסויים והנשמות".

הסימנים המקדימים: חיוורון, חולשה ופריחה

החיידק האלים, המכונה גם ניסריה מנינגיטידיס, נוטה להתיישב באף ובלוע של ילדים ומבוגרים. לרוב חיידק המנינגקוק לא גורם לבעיות רפואיות, אך לעתים נדירות הוא הופך לאלים. המנינגקוק עובר מאדם לאדם באמצעות עיטוש, שיעול ומגע. במקרים מסוימים מסוגל החיידק לחדור לקרום המוח ולגרום לדלקת.

הסימנים המוקדמים להימצאות החיידק בגוף הם חום וצמרמורת. בהמשך עולים סימנים נוספים כמו חיוורון, חולשה, הקאות ופריחה הנראית כמו שטפי דם. במידה ומתגלים סימנים שכאלה יש לפנות בדחיפות לטיפול רפואי.