הסערה אמנם נחלשה אך עדיין לא נגמרה: גל קור נוסף וקיצוני עושה את דרכו ממערב רוסיה לישראל והוא צפוי לחדש את השלג בירושלים וגם בהר הנגב ובמדבר יהודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מחר (שישי) לא יתקיימו לימודים במוסדות החינוך בירושלים ובקמפוסים של האוניבריסטה העברית. לאחר ההפוגה בשלג, החל היום לרדת גשם בינוני-קל בעיקר במרכז הארץ. עם הגעת האוויר הקר, הגשמים יהפכו לשלג בהרים, שצפוי גם להיערם למספר סנטימטרים. גם במועצה האזורית אפרת ובהר אדר לא ייתקיימו מחר לימודים בשל מזג האוויר הסוער.

מחר לא יתקיימו לימודים גם בערד ובישובי דרום הר חברון בעקבות השלג. ההחלטה על פתיחת מערכת החינוך בצפת תתקבל רק בשש וחצי בבוקר, לאחר הערכת מצב של מטה החירום העירוני. עיקר החשש בעירייה מפני הצטברות קרח בדרכים.

מכיוון שהקור יהיה עז וחריג, שלג צפוי גם בנגב, ופתיתים לבנים יכולים להופיע באוויר מבלי להצטבר על הקרקע גם בבאר שבע. עיקר המשקעים מחר יגיע בחלקו הראשון של היום. רוב הזמן הגשם והשלג יתרכזו במרכז ובדרום, זאת בשל הרוח הצפונית. בשלב מסוים בצפון הארץ ייעשה אפילו מעונן חלקית.

המשקע הלבן בירושלים (צילום: דפנה ליאל)
המשקע הלבן בירושלים | צילום: דפנה ליאל
שיא קור של 7 שנים (צילום: רויטרס)
שיא קור של 7 שנים | צילום: רויטרס

בשומרון, ירושלים וגוש עציון צפוי שלג, אמנם קל ברובו אך עשוי להיות רציף יותר מביום רביעי. שלג צפוי גם במצפה רמון, דימונה, ירוחם וערד. גם האילתים יחזו בפסגות לבנות בהרים הסמוכים לה בירדן.

בלילה המשקעים ייפסקו, והקור ישתלט עלינו. הטמפרטורות ירדו אל מתחת ל-0 בהרים ובעמקי הצפון. במישור החוף צפויות 2-4 מעלות בלבד. השילוב של הקור והשלג יגרמו כפי הנראה לעוד חסימות בצירי תחבורה, עד שבמשטרה יסיימו את עבודות הפילוס.

חסימות כבישים (צילום: פלאש 90)
חסימות כבישים | צילום: פלאש 90

לציבור מומלץ להצטייד באמצעי חימום, ולהשאיר זרזיף קל בברזים למניעת קיפאון הצנרת. בשבת תהיה הפוגה זמנית אולם שוב במוצאי שבת הגשם יתחדש ואיתו ייתכן גם שלג בפסגות הגולן והגליל ביום ראשון עד הצהריים. לאחר מכן הגשמים ייחלשו וביום שני תחל הפוגה והטמפרטורות ישובו לעלות.