השחקן עמוס לביא, שנפטר אמש ממחלת הסרטן, יובא בשעות הצהריים למנוחות. בשעה 14:00 באולם אריסון של תיאטרון הבימה, ברחוב סעדיה גאון 7 בתל אביב, נשאו דברים בני משפחה, קולגות וחברים. האירוע היה פתוח לציבור הרחב.

ב-15:30 החלה ההלוויה עצמה, בבית עלמין הירקון, "שער החסד".

לביא, בן 57 במותו, שיחק בסרטי קולנוע ובסדרות טלוויזיה רבות. הוא אושפז אמש בבית החולים איכילוב בתל אביב ומצבו הידרדר. הוא הותיר אחריו ארבעה ילדים.

"לא סיפר לאיש שהוא חולה"

חברים וקרובים של לביא, קיבלו בהפתעה את מותו של השחקן שלא סיפר על מחלתו. בשיחה עם גלי צה"ל, אמרה השחקנית יעל אבקסיס כי "הוא היה חלוש אבל עמוס עבר כל כך הרבה דברים בחיים. הייתה לו חמלה פנימית. אם הוא אמר שהכל בסדר אז לא ממשיכים הלאה, הוא לא פטפטן. לא חשדתי, הוא היה מאוד עייף בצילומים אבל מצד שני לא שכח להוסיף את הטון האישי שלו ולהגיש לי פרח בסצנה האחרונה שלנו".

"הוא לא דיבר על המחלה", הוסיפה. "עכשיו תכננתי ללכת לראות אותו. קשה לי לדבר עליו בלשון עבר, אני לא מאמינה. עמוס עוזב אותנו והוא כוכב גדול והוא יישאר כוכב גדול".

עמוס לביא שיחק כראש השב"כ בסרטו של חיים בוזגלו "סרק סרק", שהוקרן בפסטיבל הסרטים בחיפה. לביא, שנפטר הלילה ממחלת הסרטן והוא בן 57 בלבד, התארח באולפן "שש" עם דנה ויס לפני כחודש, וסיפר על התפקיד שגילם בסרט.

שלושה פרסי אופיר הוענקו ללביא מטעם האקדמיה הישראלית לקולנוע, על תפקידיו בסרטים "שחור", "נשים", ו"קרקס פלשתינה". צפו בראיון האחרון שהעניק לחדשות 2, על תפקידו האחרון בקולנוע .

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק