מצאו את ההבדלים (צילום: מתוך הסרט "הלהקה", באדיבות יונייטד קינג – משה ולאו)
האוטובוס של הלהקה. חוזר לצה"ל | צילום: מתוך הסרט "הלהקה", באדיבות יונייטד קינג – משה ולאו

"הלהקה" – גרסת 2012: בצה"ל החליטו שהם רוצים להחזיר את התדמית הנחשקת שדבקה בלהקות הצבאיות. לאחרונה מתקיימים מגעים לרכישת אוטובוס ללהקת חיל החינוך של צה"ל, שישמש את חבריה להגיע מהופעה להופעה ברחבי הארץ – ממש כמו בסרט.

הלהקה. הסרט שהפך לקאלט (צילום: מתוך הסרט "הלהקה", באדיבות יונייטד קינג – משה ולאו)
הלהקה. הסרט שהפך לקאלט | צילום: מתוך הסרט "הלהקה", באדיבות יונייטד קינג – משה ולאו

האוטובוס של הלהקה, שמוכר לציבור הישראלי בעיקר עקב הסרט "הלהקה", הוא המוקד בו התרחשו רוב המריבות, האהבות והדרמות בין הדמויות אבל מאז אותן שנים הוא לא היה קיים בלהקות האמיתיות בצה"ל. כחלק מהרצון להחזיר עטרה ליושנה, ירכוש חיל החינוך והנוער בשיתוף עם קרן לב"י (למען בטחון ישראל) אוטובוס שישמש את הזמרים בחאקי והוא עתיד להגיע לידי הלהקה בעוד כחודשיים.

גורמים בקרן לב"י שמממנים את הרכישה סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי הרעיון לרכישת אוטובוס שישמש את הלהקה מגיע מתוך צורך להגיע מבסיס לבסיס בכל רחבי הארץ עם הציוד הנדרש, מה שמחייב אוטובוס. עוד סיבה היא ההחלטה להוריד את התקציב לאמנים חיצוניים כך שהלהקות בצה"ל יופיעו יותר.

האוטובוס שיירכש הוא סטנדרטי אך יעוצב ויתוכנן מבפנים בהתאם לדרישות הלהקה - מה שאולי יחזיר את הזוהר של השחקנים מהסרט ללהקות של היום - עשרות שנים אחרי.

לאחרונה השיק חיל החינוך והנוער דיסק עם שירים מקוריים של הלהקה וכן חזר לשיר את שירי ארץ ישראל המפורסמים. התקווה היא שהציבור יתעניין יותר בשירים של הלהקה והיא תחזור לתפארתה כמו בעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק