מאות אלפי ישראלים התאהבו באלירז שדה. לא אהבה ממבט ראשון, אבל אלירז הוא צבר אמיתי. כנה, אומר מה שהוא חושב מבלי לחשבן לאף אחד. מה שבטוח, את הביקורת הזו הוא מעביר עם חיוך. עם כל ההקדמה המרשימה, פלא שכל כך הרבה ישראלים רצו לראות אותו יוצא אחרון מבית האח הגדול?

בשבועות האחרונים צבא שלם של מתנדבים עמד מאחורי אלירז. האח עופר בהנהגת האחים מהצבא עשו הכל כדי שאלירז, "אחונה" שלהם, יזכה במיליון. מדבקות, עלונים, שלטים ומאות שיחות טלפון. זאת למרות שרבים הימרו כי שדה יזכה ללא מאמץ מול מתחריו בחמישיית הגמר. "אנשים התקשרו אלינו בטירוף", אומר האח אורן, "שואלים אותנו מה צריך לעשות ואם אנחנו צריכים עזרה".

אמא של אלירז הגיעה מוכנה לגמר

חמש שעות, או יותר נכון חמש שעות, ארבע דקות ועשרים שניות לפני הגמר, פגשנו את אילנה שדה, אימו של אלירז מתרגשת לקראת מה שיכול להיות הרגע הגדול ביותר בחייו של בנה. "תראה איך אני רועדת", אומרת האם שמעורה בנעשה בבית כמעט כמו אסי עזר ולא זזה מהמסך, רק כדי לראות את אלירז.

ביקרנו בבית הוריו של אלירז בחדרה, לשם היה אמור להגיע לאחר הגמר ללא כל קשר לתוצאות, ושם ראינו את אילנה עמלה על הסירים ובתוכם תבשילים ריחניים. אוכל של אמא לאיש הכי אהוב בישראל. "זה תבשיל אפונה ורוטב אדום שהוא כל הזמן דיבר עליו בטלוויזיה, זה מפרום, ויש גם קוסקוס", מסבירה לנו אילנה על התפריט.

לשאלה האם סער, שנחשב ליריבו של אלירז בבית, יוזמן לארוחה, אילנה הייתה די סקפטית. "סער עשה עוול לאלירז" היא אומרת, "לו ולכל המעריצים שלו, ולמרות שהם השלימו הוא לא סיפר לאלירז מה הוא אמר עליו בחדר של האח הגדול". אילנה כמו כל אמא טיפוסית, לא שוכחת ולא סולחת כאשר פוגעים בבנה.

מוכן לתת נשיקה לסער

אחת לפנות בוקר. מסביב אבטחה כבדה והנה אפשר להבין מה יש באלירז שסחף את ההמונים. מחוספס, עדין ואחד משלנו. "אני קצת לא מבין מה קורה סביבי", אמר הזוכה הגדול. "מיליון שקל זה המון כסף, אבל יש אנשים שיכולים למתן אותי ולדאוג שאני לא אעשה שטויות. הכסף הולך לחכות לחתונה, ואולי גם לאמא ואבא".

על החברים מהתוכנית הבטיח אלירז: "אני בטוח אשאר בקשר עם גואל ואלין", ובאמרה די מפתיעה הוסיף כי גם היריב הגדול שלו יזכה לשיחת טלפון מדי פעם. "אם הוא היה יושב עכשיו בכיסא הייתי לוחץ לו יד ונותן לו נשיקה, זה החיסרון שלי כל החיים".