ליאור סושרד מגדיר את עצמו "אמן על-חושי", הגדרה מחייבת מאוד, במיוחד למי שרואה את עצמו כיורשו של אורי גלר - בהכתרה שהתקיימה מול כל המדינה בתכנית הגמר של 'היורש', תכנית ריאליטי ששודרה ב-2007. בניגוד לפליטי ריאליטי אחרים, סושרד הצליח למנף את ההצלחה בארץ להצלחה חוצת גבולות גם בארה"ב, אבל דווקא כשהוא בשיא הצלחתו הוא החליט להאט את קצב העבודה, להפחית את החותמות בדרכון ולהתמסר למשפחתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני אחרי שבועיים שלא הייתי פה", הוא אומר ומונה את מספר המקומות הרבים שבהם ביקר בתקופה האחרונה - מניו יורק דרך לאס וגאס, משם לקליפורניה, דרומה לקנקון שבמקסיקו ובחזרה צפונה לארה"ב וקנדה. ליאור סושרד כבר הצליח לשכנע את כל העולם בביצועיו העל-חושיים, אך אלו מסתיימים כאשר הוא מגיע הביתה. אפשר היה לצפות שאמן בסדר הגודל שלו לא יישאר עם סימן שאלה בנוגע לתאריך הלידה של בנו הבכור.

"זה מלחיץ אותי", אומר סושרד בעודו חוקר את עגלת התינוק ומרבה בשאלות. "זה היה הדבר שהכי פחדתי ממנו", מודה אישתו כי חששה שיחמיץ את לידת בנו הבכור. "עכשיו יש לך צו עיכוב יציאה מהארץ" - ולא נראה שסושרד רוצה לבטל אותו.

מעדיף את התואר
מעדיף את התואר "מנטליסט". סושרד | צילום: חדשות 2

גם אם עד ללידת התינוק הוא מקורקע, זה לא מפריע לראש הצוות ברוסיה, גם שם הוא מבוקש מאוד בימים אלה, לתכנן תכניות להופעות רבות במדינה. אם הכל היה מתנהל כמו בעבר, ליאור כבר היה בדרך להופעה בסנט פטרסבורג.

לא קוסם, מנטליסט

אם מתעקשים, אפשר להגדיר את סושרד כפליט ריאליטי. את הפריצה הגדולה לתודעת הקהל הוא עשה לפני שבע שנים, אז זכה בתוכנית ה"יורש" של אורי גלר. אבל מבחינתו, הוא ידע כבר בהיותו ילד כי כך הוא רוצה שייראה עתידו. סושרד לא רואה את עצמו כקוסם, וגם בעולם כבר הפנימו את התואר החדש - מנטליסט, כפי שהוא מתעקש. "הדברים שאני עושה, אם את רוצה את יכולה לקרוא לזה קסמים של המודע", אומר סושרד. "כל הדברים האלו מתבססים על להבין איך אנשים חושבים". שיטת עבודתו היא להתמקד בהשפעות, שפת הגוף ותקשורת בלתי מילולית. "תוסיפי לזה קצת עמידה על במה, קומדיה, צחוק ואינטראקציה עם הקהל והנה לך מופע על חושי".

מכונה משומנת של שיווק ויח
מכונה משומנת של שיווק ויח"צ | צילום: חדשות 2

מהסלון של דה-נירו עד ליום ההולדת של סטרייסנד

עם כל הכבוד לכישרון, ליכולות וגם למראה, לא מדובר במופע של איש אחד. מאחורי האמן פועלת מכונה משומנת היטב של שיווק ויחסי ציבור וכנראה שזהו סוד הצלחתו. "הייתה לנו הצלחה גדולה בהודו", מספר אחד מאנשי צוותו. "היו לנו מעל לשבעים מופעים".

"מאחורי הקלעים יש עבודה סיזיפית מטורפת", מספר סושרד. כמה מגלגלת התעשייה של ליאור סושרד? "אני בסדר, אני עובד לפרנסתי ומתפרנס טוב", הוא עונה תוך שהוא מסרב לחשוף את הכנסותיו. "אני לא מתלונן".

דבר נוסף מחבר את סושרד להצלחתו של אורי גלר והוא מוצאו. "החוצפה הישראלית" הביאה אותו ליום הולדתה השבעים של ברברה סטרייסנד, זאת לאחר שניגש אליה בעת שהייתה במסעדה והציע לקרוא את מחשבותיה. הוא רשם לעצמו הישג נוסף כאשר הופיע בסלון של השחקן רוברט דה נירו וגם את נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון הוא שבה בקסמיו. אפילו אדם אנליטי כמו מנכ"ל מייקרוסופט לשעבר ביל גייטס, הזמין אותו להופיע בוועידת העסקים שארגן. לדברי סושרד, גייטס ערך עליו חיפוש כדי לוודא שהוא אינו מרמה.

כבש את מסכי הטלוויזיה ברוסיה ובארה"ב

הוא ניצל פגישה עסקית ברשת הטלוויזיה האמריקנית NBC וזינק על ג'יי לנו שעבר במקרה במסדרון. בזכות אותה "חוצפה" הוא הופיע בתוכנית הערב של המנחה המיתולוגי. "פתחתי את הדלת וצעקתי 'ג'יי! לא תאמין מה קורה פה אתה חייב לבוא לראות את זה", מספר סושרד. "הוא הגיע, לחצתי את ידו ואמרתי לו שאנחנו בדיוק סוגרים את התאריך להופעה בתוכנית שלו". מאז, הוא שב להופיע בתוכנית חמש פעמים נוספות.

עוד סיבה לחזור הבייתה. סושרד  ובנו
עוד סיבה לחזור הבייתה. סושרד ובנו | צילום: חדשות 2

סושרד זוכה להצלחה גדולה ברוסיה שם הוא מבצע עשרות הופעות. גם באופן יחסי לשאר העולם, ההצלחה של "המנטליסט" ברוסיה מרשימה. מהרגע שאזרחי רוסיה שמעו את שמו לראשונה, עברו מספר חודשים עד שכבש את מסך הטלוויזיה לחלוטין. חשוב מכך, במיוחד עבור חשבון הבנק שלו, הוא כבש את ליבם של האוליגרכים ואנשי האלפיון העליון שרוצים את הבדרן הישראלי המבוקש באירועים הנוצצים שהם עורכים תחת חסותם. סיבוב ההופעות הבא שלו ברוסיה מתוכנן לעוד מספר חודשים. לעת עתה, הוא מנצל את הזמן כדי לפגוש את מעריציו, שנחשפו אליו דווקא בעת שצפו בטלוויזיה הרוסית.

למרות הביקוש וההצלחה הרבה לה הוא זוכה בעולם, נולד לו צאצא חדש שגורם לו לרצות להישאר בארץ ולהאט לראשונה את הקריירה. "אני אוהב להופיע בארץ", הוא מעיד. "היו לי פה אירועים כמו 'בת מיצוושים' והופעות פרטיות שנהנתי פי אלף להופיע בהם מאשר להופיע על במות גדולות בעולם, כאן זה אחרת, זה יותר רגשי", הוא אומר. "שם אני מסיים את ההופעה, מחלק חתימות והולך לחדר לישון לבד במלון ופה אני מסיים את ההופעה, אומר שלום וחוזר הביתה. עכשיו, יש לי עוד סיבה לחזור הביתה".