ממשיכה לככב בסדרת שוברי הקופות
גדות בפרימיירה בלונדון בשבוע שעבר | צילום: חדשות 2

כולנו כבר מכירים את ההתייחסות המזלזלת לישראלים שמנסים "לעשות את זה בהוליווד". על התפקיד השולי של המחבל והמאבטח או על ההתלהבות מהסצינה הקצרה עם הכוכב הראשי. אבל בשבוע שעבר, הדוגמנית והשחקנית הישראלית גל גדות נכנסה אל רכבה הצמוד עם בעלה ירון, ירדה ממנו במרכז לונדון ובפעם השלישית הדהימה את המבקרים - עם תפקיד ראשי נוסף בסרט השישי של סדרת "מהיר ועצבני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זו ההפקה השישית בסדרת סרטי הפעולה על גלגלים בכיכובו של וין דיזל, סדרה שהכניסה כבר מיליארד וחצי דולר בקופות בעשור האחרון. לא יהיה זה מוגזם להעריך שהסרט הזה יוסיף עוד חצי מיליארד.

12 שעות אחרי שהשיקה את אחד משוברי הקופות הגדולים של הקיץ, גדות ובעלה כבר נמצאים בדרכם חזרה אל הבת אלמה שנשארה בתל אביב. עכשיו, הוליווד רחוקה מאוד ושום דבר לא מהיר ולא עצבני. כבר חמש שנים שהזוג חי על הקו הארוך מאוד בין נווה צדק לבין לוס אנג'לס. בשנה וחצי האחרונה, נוספה גם אלמה התינוקת, שבגילה הצעיר מחזיקה כבר בלא מעט חותמות בדרכון.

"אף אחד לא חי את חיי התהילה כל הזמן"

"המעברים נהיו הדבר הכי טריוויאלי", מספרת גדות, "אני לא חושבת שיש מישהו שמתעסק בתחום שלי או שחי את חיי התהילה כל הזמן. בסופו של דבר כולנו אנשים פשוטים ורגילים וכולנו עושים הכל אותו דבר, רק שבעבודה שלי יש לי את הכיף הזה, את הפריווילגיה הזאת שאני יכולה פתאום לחוות את הפנטזיה המופרעת הזאת. כמו כולם גם אני צריכה בסוף לחזור לילדה, להתעורר בשש בבוקר ובאמצע הלילה. אני לא חיה בסרט".

בשטיחים האדומים בחו"ל הפמליה של גדות כוללת עוזרת, יחצנית, מאפר, מעצב שיער ונהג צמוד. השמלה אגב - נשארה של קסטרו. בארץ, לעומת זאת הפמליה כוללת את ההורים. בשבוע שעבר, בעת הפרמיירה הם הוקפצו לעשות בייביסיטר כשגל וירון נסעו לפרמיירה בלונדון. אך מסתבר כי עבור גדות לא מדובר רק בסיוע בשמרטפות. "הם הסוכנים של הסוכנים שלי בכלל", מסבירה גדות. "אנחנו קוראים חוזים, וכמו בכל חוזה אנחנו בודקים את האותיות הקטנות ומוודאים שגל מוגנת".

כמו כל סיפור הוליוודי טוב, גם הקריירה הבינלאומית של גל גדות באה לה לגמרי במקרה: מלכת יופי לשעבר, דוגמנית, ששיחקה פה ושם בזמן במקביל ללימודי משפטים. ב-2008 הסיפור השתנה, כאשר גדות ניגשה לאודישן לתפקיד נערת ג'יימס בונד. בעקבות האודישן, התקבלה גדות לתפקיד ג'יזל, לוחמת המוסד לשעבר, בסרט מהיר ועצבני 4 - ומשם הכל היסטוריה.

"חייו של שחקן הם חיים מאוד לא פשוטים", אומרת גדות, "אתה חי מתפקיד לתפקיד ואתה אף פעם לא יודע מתי יגיע התפקיד הבא שלך, אז כשאני עובדת אני פשוט אסירת תודה. זה לא מובן מאליו - במיוחד כשאתה לוקח חלק בהפקות כאלה מופרעות".