אכזבה - אך גם אופטימיות: שלמה בראבא, כוכב הסרט הישראלי "הערת שוליים" שהפסיד הלילה את פסלון האוסקר היוקרתי למתמודד האירני "פרידה", מתייחס היום לפספוס, אך גם מוצא נקודות אור בביקור הקצר בהוליווד. "סטיבן שפילברג אמר שיש לנו סרט מצוין", הוא אומר הערב בראיון לתכנית "שש עם עודד בן עמי".

חרף הניסיונות של הבמאי האירני אסקר פרהדי להתחמק ממפגש פנים אל-פנים עם הבמאי הישראלי יוסף סידר, סיפר בראבא על מפגש שהתקיים בין הנציגים הישראלים לאירנים. "הם פגשו אותנו באיזו ארוחת בוקר וסיפרנו להם על מה הסרט שלנו", אמר בראבא.

"השחקנית האירנית, שהיא גם אינטליגנטית וגם נראה, אמרה שזה מאוד מעניין וששני הסרטים שלנו עוסקים בסכסוכים משפחתיים, ושכולנו בעצם סובלים מסכסוכים משפחתיים. פתאום זה היה איזה מכנה משותף שיש בינינו".

כוכבי "הערת שוליים" בהוליווד (צילום: רויטרס)
כוכבי "הערת שוליים" בהוליווד | צילום: רויטרס

"התקשרו מהקאמרי, ההצגה הבאה בקריית מוצקין"

על החוויה בהוליווד מספר בראבא: "קיבלנו משהו כמעט כמו אוסקר. שפילברג החמיא לי ואמר לי שזה היה תפקיד נהדר וסרט נהדר...הוליווד תמיד מנסה להצטייר מעל השיקולים הפוליטיים, אבל לא הייתה שום אפשרות אחרת. עובדה שהסרט האירני זכה בכל הפסטיבלים האפשריים. למרות זאת, אנחנו קיבלנו את שלנו אנחנו נורא גאים ומרוצים".

על החזרה לארץ אחרי "פסטיבל האוסקר", אומר בראבא: "זה כמו דיסנילנד למבוגרים, עולים על רכבת הרים ותוך כמה ימים אנחנו נחזור לתיקוני רכב, למסי ועד בית וקניות בסופר. אנחנו לא ישנים כבר חמישה ימים, זה היי נורא. זה היה נורא כיף, אבל מטבע הדברים זה זמני. היום כבר התקשרו אליי מהקאמרי ודיברו איתי על זה שיוצאים להצגה בקריית מוצקין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק