ביום הקשה ביותר בחייה, רות דיין מנסה להיפרד מבנה אסי, שהלך היום לעולמו, ואומרת כי היא מקווה שהוא ידע כמה אוהבים אותו. "אני עוד לא התחלתי אפילו להתרגל לזה שהוא לא פה", אמרה בריאיון לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בכל יום שהייתי הולכת ברחוב היו שואלים אותי אם אני אימא של אסי, וישר היו מדברים איתי על סרט או יצירה אחרת שלו. הוא השאיר אחריו כל כך הרבה".

על חייו הסוערים של בנה אמרה: "היו לו רגעים טובים ושמחים, הוא חי את היום. בזמן האחרון באמת היו לו ימים טובים, הם סיים סרט וסיים לכתוב ספר שירים, קרן מימון קיבלה אותו וזה גרם לו לאושר גדול".

דיין יחד עם אמו רות
רות ואסי דיין, ארכיון | צילום: פלאש 90, אורי לנץ

דיין, בת 97, היא אלמנתו של הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר משה דיין, ובנה אסי התייחס ביצירתו רבות ליחסים המורכבים שהיו לו עם אביו. שנשאלה האם בנה יכל לחיות חיים רגילים בצלו של אביו היא אמרה "קשה לי להגיד, אולי הוא היה יכול לחיות חיים רגילים. היו כמה 'אסים', כמו שהוא היה שמח ומרוצה כמו לכל אחד היו לו רגעים דיכאוניים בלי סיבה בכלל".

רות מספרת כי לא נהגה לדבר עם בנה לרוב על יחסיו עם האב. "אני לא התפלספתי על זה איתו" ציינה. היינו מדברים בעיקר בשיחות של יומיום. כמו כל אימא אני גרה קרוב אליו, ועשיתי מה שחשבתי שצריך לעשות".

"הוא היה התינוק שלי, אבל הוא גדל והיה בן 68. גם בגיל הזה שמחתי לראות אותו ולבוא אליו מתי שיכלתי. עצוב לי שזה נגמר ככה, יש רק להצטער ולזכור את כל הדברים הטובים, והיו הרבה כאלה".