עוד לפני שהכרנו בכלל את המילה "סופרסטאר", יגאל בשן היה כנראה אחד מאלילי הנוער הראשונים של ישראל - אבל זה היה מזמן. בעשר השנים האחרונות כמעט ולא שמענו ממנו - כשפתאום משהו קרה. בחודשים האחרונים, כשהוא כמעט סבא, מתגלגלת השמועה שחזר לבמה וההופעות מלאות. בין השאר בגלל שיר חדש שהוא, אם תרצו, הגרסא שלו ל-"אין לי ארץ אחרת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פתאום, בגיל 62, ליגאל בשן שוב יש שיר שנכנס לפלייליסט ולעשירייה הפותחת של המצעד ברשת ג', וגם כל הכרטיסים להופעות כבר נמכרו. "דברים פתאום התחברו", אמר. "כתבתי שיר לפני שנה בערך בעקבות חבר שחזר מלוס אנג'לס אחרי 20 שנים, ואמר לי שהוא חוזר לתמיד. שאלתי אותו מדוע הוא עוושה צעד שכזה, ואז הוא השיב: 'כאן השמיים הם שלי, שם הם לא'. זה עשה לי צמרמורת", ציין.

בשן בשיא תהילתו (צילום: חדשות 2)
בשן בשיא תהילתו | צילום: חדשות 2

את הקריירה הוא התחיל בכיתה ט'. "יום אחד שמעתי את שלומית אהרון שרה, ואני זוכר שחשבתי לעצמי ש'ברברה סטרייסנד' לומדת איתי בכיתה". עד מהרה הוא הפך לסופרסטאר, ואלופי הפיקודים רבו עליו כדי להביאו ללהקות הצבאיות. "דדו, שהיה אלוף בצה"ל, אכל איתי צהריים לפני שהתגייסתי וביקש ממני שאבוא לפיקוד צפון", סיפר בשן בגאווה. "אמרתי לו שאני לא רוצה להיות בלהקה צבאית ושאני רוצה שיאפשרו לי להופיע לבד ולהוציא תקליט לשוק האזרחי. הוא אמר לי אוקיי".

אחר כך הוא הצטרף בכל זאת ללהקה, לאחר שהבין שיש שם בנות, סיים את הצבא כאליל, התחתן עם מיקה מרידור מלהקת פיקוד מרכז, כיכב בסרט הבורקס "שרית" ובמקביל - הקליט את הלהיט "קפה אצל ברטה".

"'עדנה', לא 'קאמבק'"

לפני מספר חודשים החל בשן לעבוד עם להקה, כמה שנים אחרי שנפרד מלהקת "ברוש" - אגדת שנות ה-80'. בכל הגלגולים שלו בחמישה עשורי קריירה - שני דברים הוא לא היה: לא רוקיסט ולא זמר מזרחי. יגאל בשן הוא מפלגת המרכז של הפופ - תמהיל רך של הכל.

כבר קרה לו בעבר שלהיט החזיר אותו לתודעה. הפעם הקודמת הייתה ב-81' עם "סיוון". "היה חסר לנו שיר אחד באלבום, והוצאתי מהמגירה שיר שבמקור הוקלט באנגלית ונקרא MY SUSAN. כתבנו לזה מילים בעברית - וזה מה שיצא", אמר. "היו לי הרבה מורדות במהלך הקריירה", אמר בשן. "בעשר השנים האחרונות, מאז שסיימתי את הפרק הנפלא בחיי שקראו לו 'הופה היי' ויצאתי מהמיין-סטרים, הרגשתי בירידה די תלולה", הוסיף.

כעת הוא בעלייה, שמח בלהקה ששוב יש לו. ברדיו ששוב משמיע ובהופעות ששוב מתמלאות ובקאברים שעושים לו אמנים דוגמת קובי עוז, פיטר רוט ומאור כהן."'עדנה", הוא קורא לזה - לא "קאמבק".