"לפני שסער נולד, גיסי נפטר ולא יכולנו לחגוג. אז נדרתי נדר שבבר מצווה שלו נעשה לו חגיגה גדולה" - כך אמר אמש בהתרגשות גדולה איש העסקים רוני מאנה, רגע לפני תחילת חגיגת בר מצווה של בנו. כשמדברים על "הון ושלטון" ועל הקשר הכמעט בלתי נתיק ביניהם – מדברים על האירוע הזה.

במשך שעות טפטפו אתמול לתוך ביתן מספר אחד של גני התערוכה כל השמנא והסלתא של מדינת ישראל: נוחי דנקנר, שלמה זוהר, אלפרד אקירוב, גליה מאור ועוד רבים אחרים מבכירי המשק הישראלי. גם שרי אריסון, בעלת השליטה בבנק הפועלים לא הדירה רגליה מהאירוע, ודקות ספורות אחר כך - היה זה עופר גלזר שהגיע גם הוא לבד. אורחים ששהו בתוך האירוע סיפרו כי שרי ועופר, לשעבר ה"נאהבים והנעימים", נמנעו ממפגש לזכר הימים הטובים ועמדו בנפרד זה מזה.

ביבי הבריז - שרה הגיעה

מותו של הנשיא אפרים קציר ז"ל גרמה להברזה לא צפויה מצד מקורבו של מאנה - ראש הממשלה בנימין נתניהו, אולם רעייתו שרה ייצגה את משפחת נתניהו באירוע. בהיעדרו של ראש הממשלה, נאלץ בן המצווה להסתפק בפוליטיקאים בעבר ובהווה כדוגמת רוני מילוא, אסף חפץ, רפי אלול, אברהם פורז ואיוב קרא.

"אני מכיר את רוני מאנה כבר הרבה שנים, מאז ששיחקנו כדורגל בשכונה", אמר חבר הכנסת חיים כץ, "אני שמח לבוא לחגוג איתו". המפכ"ל לשעבר חפץ סיפר: "אני מכיר את רוני הרבה זמן, כבר 15 שנה, מאז שהייתי מפכ"ל. אנחנו מכירים בגלל ששנינו אנשים מוכרים. אני לא יודע איך הוא הביא כל כך הרבה אנשים, יש כאלו שטובים בזה".

מדודי מליץ ועד איציק זוהר

גם כוכבי בידור וסלבס לא מעטים היו באירוע. ייתכן שאם לא היה בדיוק באותה שעה בבית המעצר באבו כביר היה גם דודו טופז מרגש את הקהל, אך בהיעדרו האורחים שמחו לראות אושיות כמו מיכל זוארץ, גלית לוי, משה איבגי וחיים סלוצקי, שסירב להתייחס להיעדרותו של הראשון בבידור. וכמובן - דודי מליץ, הכוכב החדש של ישראל.

ג' יפית, שהגיעה מוקדם יחסית, איחלה לצעיר ש"יוכל להיות מה שהוא רוצה". זוארץ שהגיעה עם בן זוגה איחלה למאנה ג'וניור "שישים את האצבע שלו על כל מקום בגלובוס, ואז שאבא שלו ייקח אותו לשם". האם הגאה ניקול הלפרין סיכמה את האירוע ואמרה:" יש מלא יוצרים, אמנים, סלבס ואנשי עסקים - זה כיף. לסער אני מאחלת שיגשים את כל החלומות והמשאלות שלו - ושיהיה ילד טוב".

בתוכנית האמנותית זכו חבריו של סער לזכות להופעות חיות של מרגול, צביקה פיק ושלומי סרנגה.  לילדים גם הוכנו מראש חדרי פלייסטיישן, קוסמים ומכונת "שור זועם". מעולם הכדורגל זכה הקהל לביקור של מאמנים וכדורגלנים לא מעטים, בהם דניאל יאמר, ניר דוידוביץ' ושוער העבר לופא קדוש, שהתווכחו ביניהם מי השוער הטוב יותר. גם איציק זוהר, אריק בנאדו, דוד אמסלם ויוסי אבוקסיס הגיעו לעשות שמח.