להקה ישראלית הצליחה להפוך בשנים האחרונות לאחד הלהיטים הגדולים בעולם הערבי. אם עדיין לא הכרתם אותה זה הזמן - להקת "אורפנד לנד" מחזיקה כמעט מיליון מעריצים מסביב לעולם, וסיימה השנה סיבוב הופעות בלא פחות מ-26 מדינות.

עיקר הפופולאריות של להקת המטאל הישראלית נרשמת דווקא, תאמינו או לא, באירן, סוריה, לבנון, דובאי ובחריין. רק לאחרונה היא קיימה הופעת ענק בטורקיה, זאת למרות המשבר עם ישראל. במהלך ביקורם בטורקיה קיבלו חברי הלהקה פרס לשלום מאוניברסיטה מקומית, זאת על תרומתם לקירוב לבבות בין העמים.

"הישראלים הם הכי קרובים למוסלמים הטורקים מאשר כל מוסלמי אחר", מסבירים חברי הלהקה. לדבריהם לאמנות יש כוח לאחד ולקרב בין אנשים, והם אף קיבלו מימון ממשרד החוץ כדי להגיע להופעה באיסטנבול.

"משתמשים בטקסטים מהתנ"ך"

"אורפנד לנד" מופיעים ומקליטים כבר 20 שנה. מאחורי ההגדרה של מוזיקת מטאל כבדה עומדים טקסטים ייחודיים הלקוחים מהתנ"ך, הקוראן, הברית החדשה, ומפיוטים ששמעו חברי הלהקה בבית הוריהם.

מעריצים מכל רחבי העולם מגיעים כדי לצפות בהופעות חיות של הלהקה הישראלית, ומרעיפים עליהם אהבה ותמיכה ללא כל קשר לארץ מוצאם. אך מסיבה שעדיין לא ממש ברורה, בישראל יש מספר מועט של מעריצים ללהקה. חברי הלקה מודים שלמרות ניסיונות להיכנס לרשימות ההשמעה ברדיו בישראל הם כמעט ולא מושמעים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק