"גבעת חלפון" – גרסת המלון: גם לאחר מותו, לא מפסיק הבמאי והתסריטאי אסי דיין להפתיע. בעמוד הפייסבוק הרשמי של הקולנוען המיתולוגי התפרסם הערב (ב') עותק גנוז נדיר של תקציר לסרט ההמשך ליצירת הפולחן המצליחה "גבעת חלפון אינה עונה".

אין תמונה
הסוף לנדחפים. Scalado Remove

דפי התקציר לסרט "מלון חלפון", כפי שנדפסו במכונת הכתיבה של דיין עצמו, מגוללים את סיפורם המסועף והמשעשע של חברי שלישיית הגשש החיוור, שנקלעו הפעם לענף המלונאות.

אין תמונה
הסוף לנדחפים. Scalado Remove

בתסריט הגנוז מגלם גברי בנאי איש משפחה מתוסכל שמאס במצבו ומשתוקק לחופש. למצוקתו שותף גם שייקה לוי, שמגלם סוחר שוק מקומי שהסתבך בהפסדי עתק במסחר בבורסה. ישועתם של השניים מגיעה – איך לא – מכיוון הצלע השלישית, הלא היא ישראל פוליאקוב (פולי), שמגלם סוכן מכירות אלמן, שירש מאבי אשתו המנוחה מלון בטבריה.

שמחתם של שלושת החברים מתבררת כמוקדמת, לאחר שהם מגלים כי על המלון מוטלים עשרות צווי עיקול בשל חובותיו הכבדים של בעליו הקודמים. השלושה מחליטים יחדיו לפרוע את החובות ולהשיב את המלון לפעילות מלאה, מה שמסתמן כמשימה לא פשוטה בכלל.

יזכה לסרט המשך? כרזת הסרט
יזכה לסרט המשך? כרזת הסרט "גבעת חלפון" | צילום: סרטי יונייטד קינג, לאון ומשה אדרי

השלישייה יוצאת להרפתקה באמתלה של צווי מילואים, ופותחת את "מלון חלפון" המחודש. שמו של המלון המשגשג מביא בסופו של דבר אל מפתנו גם את נשותיהם של השלושה, שתופסות את הגברים הסוררים על חם.

"מדובר בתקציר שנכתב ב-1983 כסרט המשך ל'גבעת חלפון אינה עונה', שלא ברור למה לא יצא לפועל", סיפר לחדשות 2 Online מקורב למשפחת דיין. "היו הרבה דברים שצריך היה להחליט לגביהם ולהבין את המכלול. כבר ב-2005 נכתב תסריט למעין "גבעת חלפון 2", אבל היוזמה נגנזה עקב מותו של פולי".
 
לאחר מותו של דיין, חשפו בני משפחתו בין כתביו עשרות תסריטים מושלמים שמעולם לא ראו אור, בהם גם תסריט לסדרה שלמה שכתבו אסי ויעל דיין על משפחתם. "הם עדיין לא יודעים איך לטפל בהם", אמר מקורבם של בני המשפחה. "מה שנחשף עד כה הוא רק עשירית מכלל החומרים שעדיין נמצאים בארגזים. אולי בהמשך יתפרסמו חומרים נוספים שיתגלו".