"זה פרויקט שלי, אני לא חלק ממשהו, חלק מקלטת של מישהו אחר, או חלק מהשיר של מישהו אחר, זה שלי" - את הדברים לא אומרת זמרת ותיקה, אלא עדי ביטי, בסך הכל בת 13. לכל ילד יש חלום, עדי ביקשה מההורים שלה להיות כוכבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ליאת, אימא של עדי, מסבירה את הדרך: "אם אני יכולה לגרום לה להרגיש בטוחה במקום שהיא נמצאת בו ובמה שהיא עושה, לאפשר לה לחלום עד הסוף, זה מבחינתי אושר עילאי". בגילה עדי כבר הספיקה לצבור ניסיון מרשים: היא השתתפה ביותר מ-50 קלטות ילדים, הופיעה בעשרות הצגות, והגיעה לשלבים מתקדמים של בית הספר למוזיקה.

מאז שהיא זוכרת את עצמה היא לא מפסיקה לשיר. "בית הספר למוזיקה הצית בה איזה משהו, הוא פתאום חידד לה איך זה להופיע פתאום לבד. בסיום התכנית היא בכתה ואמרה שהיא לא רוצה שזה יגמר", מספרת האם.

החלום גדל אחרי "בית ספר למוזיקה"

שלוש שנים אחרי בית ספר למוזיקה, ההורים ועדי החליטו שהגיע הזמן לפרוץ ובגדול. הם קוראים לזה פרויקט ביטי. ההורים, בעלי חברה פרטית להוצאה לפועל, הלכו עם החלום של עדי עד הסוף. הם שכרו יחצ"ן, במאי, מפיק, מומחית לרשתות חברתיות, משרד פרסום וסטייליסטית בשביל הילדה שרק בשנה שעברה חגגה בת מצווה.

עדי עם ההורים הנאמנים למטרה
עדי עם ההורים הנאמנים למטרה | צילום: חדשות 2

הכל נועד למטרה אחת: למתג את עדי כדבר הגדול הבא, והעלות להורים היא יותר ממיליון שקלים. רונן האבא משוכנע שההשקעה נכונה: "אומנם אני אבא ויכול להיות שאני משוחד, אבל יש פה משהו שאי אפשר להתעלם ממנו. זה הביא אותנו למצב של 'בואי נגשים לך את החלום', ואם זה יצא ונוכל להחזיר את ההשקעה ונוכל לעשות מזה כסף בהמשך אבל, מבחינתי הכל בשבילה ושלה".

חוץ מכסף ומניות יש נושאים חשובים שצריך לדון בהם. חלק מהמיתוג של עדי כנערת פופ, אנשי צוות ביטי חושבים איך להיפטר מתדמית הילדה הקטנה עם השמלה ונעלי הבובה. "רצינו משהו יותר בועט יותר סקסי, ואני לא מתבייש להגיד את המילה הזאת במקביל לעדי ביטי זה מה שבני נוער היום רוצים", אומר רון גרנות, איש הניהול ויחסי הציבור. "לא צריך להילחץ מהמילה סקס, סקס במובן המיתוגי של הפרויקט", הוא מוסיף.

"היא בת 13 אבל משדרת גם קצת דברים אחרים"

"אני יכולה להגיד לך שאני באופן אישי הייתי מאוד בהיסטריה בהתחלה מהקטע של הלוק", אומרת האימא. "שזה לא ישדר סקס יותר מידי, שזה לא יהיה מתירני יותר מידי. היא בכל זאת עוד קטנה. יש בה את המתיקות הזאת ואת הרוך הזה. האבא לא בטוח: "ליאת קצת מתבלבלת פה, כי היא כבר לא בת עשר. היא כבר בת שלוש עשרה וזה גיל העשרה. היא משדרת גם קצת דברים אחרים".

עדי ביטי, ארכיון
המטרה: כוכבת. עדי ביטי | צילום: חדשות 2

השלב הבא בפרויקט היה למצוא מישהו שילחין לעדי את השירים לאלבום שבדרך. אוהד חיטמן, המנהל האומנותי אומר שלא שמים קצפת על עוגה לפני שיש בצק: "יש פה איזו התרגשות והתלהבות נורא גדולה שאני לא רוצה לצנן אותה ולהוריד אותה, אבל עוד לפני שהיו שירים דיברו איתי על זה שרוצים לעשות קליפים, רקדנים ונוצצים".

היום של עדי לא נגמר גם אחרי שעות רבות של חזרות באולפן. בשעות הלילה המאוחרות היא נוסעת עם אבא שלה להופיע בהתנדבות בבת מצווה של מעריצות. עושה לעצמה יחסי ציבור לאלבום שבדרך. האם הלחץ על תלמידה בכיתה ז' לא גדול מדי? "אולי מי שרואה את זה מבחוץ חושב איך יכול להיות שילדה בת 13 עומדת בכל זה? אבל שוב, כשאתה חי את זה וזאת השגרה שלך במשך שנים והיא כל כך רוצה את זה. אני רואה שזה לא פוגע בתפקוד היומיומי שלה", אומרת ליאת.

ומה אם החלום לא יתגשם? "אף אחד מאתנו לא בלחץ וכולנו ישנים טוב בלילה, גם אם זה לא יגיע לאן שהיא חלמה", אומר האב. ועדי עצמה? "גם אם השירים לא יצליחו אני חושבת שעשיתי את שלי". גם בגיל 13, היא יודעת שמלבד הכישרון והעבודה הקשה כזאת מתנה לא כל ילד יכול לקבל.