מתברר שדבריה של בר רפאלי על כך ש"מצרים זה מקום פרימיטיבי" - הכעיסו מאד את שכנינו מדרום ואף הביאו למחאה דיפלומטית מצד המצרים, שנעלבו מהתבטאויותיה של דוגמנית העל שלנו. את הדברים אמרה בר רפאלי בתכנית "חדשות הבידור" עם ליאון רוזנברג.

רפאלי אמרה לפני פחות משבוע, במהלך צילומים לקטלוג החדש של פוקס כי ביקרה במצרים, אבל היא לא מתכוונת לחזור לשם. "מצרים זה מקום מאוד פרימיטיבי", אמרה דוגמנית העל שלנו למצלמה. "זה מקום שמגניב ללכת לחוות, אבל אני לא אחזור לשם פעם אחר פעם אחר פעם". כשהיקשו עליה הכתבים מה בדיוק פרימיטיבי במצרים, השיבה רפאלי: "אני אתן את הדוגמה הכי טובה: הייתי באוטובוס, ולידינו הייתה משאית עם גמלים. בארץ אתה רואה לפעמים תרנגולות, אבל... גמלים?".

בעקבות הדברים שפורסמו בהרחבה במצרים ובמדינות ערביות אחרות, הביעו גורמים דיפלומטיים מצרים מחאה חריפה באוזני דיפלומטים ישראלים על ההתבטאות, שלטענתם גרמה נזק רב לתיירות במצרים. דיפלומט ישראלי אמר בתגובה כי "לצערנו, אין לנו שליטה על בר רפאלי ועל פיה. הדברים שאמרה לא היו במקום".

"מתקפה ישראלית מתוכננת שמטרתה לפגוע בתיירות למצרים"

גם בעיתון המצרי "א-דוסתור" התפרסם אתמול מאמר מערכת התוקף את דבריה של בר, וטוען כי מדובר ב"מתקפה ישראלית מתוכננת שמטרתה לפגוע בתיירות למצרים". העיתון טוען כי הישראלים עושים מאמץ רב כדי למשוך את התיירים מסיני - לאילת.

ה"תוכנית הישראלית", לטענת העיתון, כוללת גם דיווחים נרחבים בתקשורת הישראלית על מתקפת הכרישים בסיני בשבועות האחרונים, במהלכה נהרגה תיירת גרמניה ונפצעו 4 תיירים נוספים. "כלי התקשורת בישראל מנצלים את המתקפה על התיירים האירופאים בשארם א-שייח' כדי להפחיד את התיירים במצרים".

אתמול פורסמו בעיתון מצרי אחר הערכות לפיהן המוסד הישראלי, לא פחות, הוא ששיחרר את הכריש התוקף ליד שארם וגרם למתקפה על התיירים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק