הרופאים שהגיעו היום לבית החולים "שיבא" בתל השומר הם אולי הרופאים המפורסמים בעולם – למרות שאין להם מושג קלוש ברפואה. הכוונה, כמובן, היא לשחקני הסדרה הפופולרית "האוס" המבקרים בימים אלה בישראל.

זה לצד זה ניצבו השחקנים-רופאים בחדר הניתוח של תל השומר – ליסה אדלסטיין (ד"ר ליסה קאדי בסדרה), ג'סי ספנסר (ד"ר צ'ייס), עומר אפס (ד"ר פורמן), הסטודנטית הטרייה לרפואה אמבר טמבלין (מרתה מאסטרס) וגם יוצר הסדרה המוערכת – דיוויד שור. מי שלא הגיע, לאכזבתם הרבה של חובבי הסדרה בישראל, הוא כמובן ד"ר האוס בעצמו, השחקו יו לורי, שלדברי חבריו "מאד רצה להגיע אבל היו לו מחוייבויות קודמות".

השחקנים צפו בסימולציה יוצאת דופן של ניתוח, שערכו סטודנטים לרפואה במרכז הארצי לסימולציה רפואית על בובה שפותחה במיוחד עבור תלמידי רפואה – בובה שנושמת, מדברת ואפילו מדממת. הסטודנטים הישראלים הפתיעו את צוות השחקנים והכינו להם ניתוח שהם מכירים: סימולציה של ניתוח כריתת הרגל הדרמטי שהופיע בפרק האחרון של העונה ה-6.

צופים ב"ניתוח" בתל השומר, היום (צילום: חדשות 2)
צופים ב"ניתוח" בתל השומר, היום | צילום: חדשות 2

לאחר מכן התפנו כוכבי הסדרה לשוחח עם התקשורת ולספר על חוויותיהם מישראל. "אחת החוויות החזקות שעברתי בישראל הייתה צפירת יום הזיכרון", סיפרה ליסה. "נדהמתי לראות את כולם קופאים במקום במשך דקה שלמה. בארה"ב יום הזיכרון זה בעצם חגיגת קניות, והדבר היחיד שיגרום לאנשים לקפוא כך זה הנחה של 75 אחוזים בשופינג".

השחקנים סיפרו על מסיבת הרחוב בה בילו בנווה צדק ביום העצמאות, וכשהעיתונאים שאלו את ספנסר (ד"ר צ'ייס השרמנטי) מה הוא עשה אחרי המסיבה – הוא סירב לפרט והסתפק בחיוך ממזרי, לקול צחוק כל הנוכחים.

דיוויד שור, יוצר הסדרה, סיפר שהעונה השמינית כבר כמעט כתובה לגמרי, אבל הדגיש: "אין ספק שקיבלתי כאן בישראל רעיונות מצויינים שאולי ייכנסו לעונה הבאה של הסדרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט