לא מעט הישגים רשם ספי ריבלין במהלך שנות הקריירה שלו, אך בשנה האחרונה הספיק השחקן הוותיק להתכבד בהישג אחד נוסף. בחודש ינואר השנה זכה ריבלין בתואר יקיר עיר הולדתו, ראשון לציון. לקראת הטקס החגיגי, שיתף אז ריבלין את חדשות 2 במחשבות ובפחדים שליוו אותו אז, כארבעה חודשים לאחר הניתוח שהותיר אותו ללא קול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בכל דבר יש את הטוב ואת הרע, ולפעמים צריך לטעום משניהם", כתב ריבלין על מחברת הנייר ששימשה לו פה. "רוב הסיכויים שאני אמות בסוף, השאלה היא איך. זה מה שמטריד אותי. אני לא פוחד מהמוות. אני חי את הרגע ומאוד נהנה".

לאורך התקופה שבה נאבק במחלה היו מי שיצאו מחייו, ובלכתם חיזקו את נוכחותם של אלה שנשארו לתמוך. "אני שותק אבל די שומעים אותי. דיברתי מספיק, ועכשיו סוף סוף אפשר לשמוע אנשים אחרים, ומסתבר שהם לא פחות חכמים ממך", סיפר ריבלין. "באים אלי המון חברים נאמנים. רק בתקופה כזו אתה יודע מי נאמן באמת, וזה עושה לי טוב".

בין אותם חברים נמנית גם השחקנית ציפי שביט, שחרשה עם ריבלין אלפי במות והפכה לאחת מחברותיו הקרובות. "אין פרטנר כזה, אין גאונות כזו, אין טיימינג כזה, אין כוח כזה", היא נזכרת. "הוא גיבור, הוא אריה. הייתי נותנת כל דבר שבעולם כדי להיות איתו על הבמה בחזרות על משהו".

נלחם כמו גיבור. ריבלין (צילום: חדשות 2)
"הייתי נותנת הכל להיות איתו בחזרות". ריב | צילום: חדשות 2

בערוב ימיו, לא נשמע ריבלין כמי שטעם ההחמצה מורגש בפיו. "אני לא מעסיק את עצמי מה יהיה, למרות שזה מטריד. היו לי חיים מלאים. נסעתי והופעתי בכל העולם. את מחיאות הכפיים שלי כבר קיבלתי".