כל מערכת בחירות מספקת חומרים רבים לסאטירה. כותבי הסאטירה מנצלים את חולשותיהם של הפוליטיקאים כדי להקצין את תכונותיהם, הרעות בעיקר, אבל גם הטובות, ולהטיח את המציאות כפי שהם רואים אותה בפרצופם של המנהיגים. אבל לא רק במנהיגים "מתעללים" הכותבים והשחקנים. הפעם הם עשו זאת לכתבנו בכנסת עמית סגל. ומה הוא חושב על זה?

בעונה החדשה של התכנית "ארץ נהדרת" מקפידים חברי הצוות לחקות לא רק פוליטיקאים אלא גם שחקנים ועיתונאים מאמצעי התקשורת השונים. כתבנו בכנסת נפל, לכבוד הבחירות, "קורבן" ליוצרי התכנית כשזכה לחיקוי של השחקן אסי כהן.

אמש, במסגרת משדר הבחירות החגיגי של חדשות 2, הנעימו את זמנם של הצופים והגולשים גם כוכבי ארץ נהדרת, שאפילו חזו את מה שבסופו של דבר קרה. גם ציפי לבני, וגם נתניהו, הכריזו: אנחנו ניצחנו. אבל הם לא הסתפקו בכך. כותבי התכנית הוסיפו חיקוי משעשע בדמותו של סגל, בהמשך לחיקוי הוותיק של פרשננו הצבאי רוני דניאל. 

 "אנחנו כאן במטה קדימה כבר מתחילים להתקבץ, הפעילים וכמה חברי כנסת", דיווחה דמותו של סגל שהחליטה לעשות צחוק מגילו הצעיר של סגל. "שוחחתי עם גורמים בכירים במפלגה שמביעים אופטימיות זהירה, ושוחחתי גם עם אמא שלי , שהרשתה לי להשאר כאן עד מאוחר, באופן חד-פעמי בגלל הבחירות".

והחיקוי המשיך: "אגב, זה שינוי מגמה, כי בבחירות הקודמות נאלצתי לשקר לה ואמרתי שאני ישן אצל צ'יקו מנשה (כתב חדשות 10), מה שרק הדאיג אותה יותר".

לדברי סגל, האמיתי והנבוך, אמו אכן צפתה בחיקוי. "אמא ראתה 'ארץ נהדרת' ושמחה שראתה את עצמה", אמר הערב בבדיחות הדעת ומיהר להרגיע את הצופים. "אנשים שאלו אותה למה היא לא מרשה לי להיות ער עד מאוחר, אז עכשיו זה בסדר".

מאחורי הקלעים: עמית סגל