התחזיות השחורות התבררו כנכונות: אחרי שלוש שנים רצופות שבהן השתתפה ישראל בגמר האירוויזיון, כשלה דנה אינטרנשיונל, מי שזכתה בתחרות בשנת 1998 עם השיר דיווה, מלעשות זאת פעם רביעית ברציפות. השיר הישראלי לא הוכרז בין עשרת השירים שהעפילו לגמר האירוויזיון ואת המופע בדיסלדורף שבגרמניה תצטרך דנה לראות מהבית.

עשר המדינות שהעפילו לגמר הן: אסטוניה, רומניה, מולדובה, אירלנד, בוסניה-הרצגובינה, דנמרק, אוסטריה, אוקראינה, סלובניה ושוודיה. "אני מקווה שלא אכזבתי אף אחד", אמרה אינטרנשיונל מיד לאחר היוודע התוצאות. "הרבה יותר כיף לנצח, אבל ככה זה בחיים. אתמודד עם העצב והאכזבה ותוך יום-יומיים אחזור לעצמי. אני מקווה שיקבלו אותי בחיוך", הוסיפה.

תוצאות ההצבעה המלאה ייחשפו רק במוצאי שבת, לאחר הגמר, אז נדע מה המיקום המדויק אליו הגיעה ישראל. דנה השתתפה עם השיר "דינג-דונג" שדורג לפני ההופעה באירוויזיון בסביבות המקום ה-13 בחצי הגמר וה-28 הכללי, זאת על פי אתרי ההימורים - שלרוב צודקים בתחזית.

אחרי 11 מדינות, מיד כשהסתיים השיר המקדוני, היה תורה של אינטרנשיונל לעלות על הבמה ולהופיע. דנה עלתה מלאת שמחה, כבשה את הבמה וזכתה למחיאות כפיים רבות כאשר סיימה את השיר כשהיא יורדת לכיוון הקהל וצועדת לידו.

בחצי הגמר השני השתתפו למעט ישראל עוד 18 מדינות: בוסניה-הרצגובינה, אוסטריה, הולנד, בלגיה, סלובקיה, אוקראינה, מולדובה, שוודיה, קפריסין, בולגריה, הרפובליקה היוגוסלבית לשעבר של מקדוניה, סלובניה, רומניה, אסטוניה, בלארוס, לטביה, דנמרק ואירלנד.

ההצבעה במהלך הערב התנהלה על ידי השופטים והקהל, כשכל אחד מהם קיבל 50%. הקהל בבית, בכל אחת מהמדינות המשתתפות, הצביע במהלך המופע עצמו באמצעות הודעות SMS ואילו צוותי שיפוט מיוחדים שהורכבו בכל מדינה הצביעו כבר אתמול, במהלך החזרה הגנרלית, כשלאחר סגירת קווי ההצבעה של הקהל שוקללו ההצבעות.

מספר נקודות שיא נרשמו במהלך הערב, וביניהן הזמר השוודי אריק סעדה ("פופולרי") שנכנס לתוך כלוב זכוכית במהלך השיר - שהתנפץ - דבר שמעולם לא נראה על במת האירוויזיון. גם צמד האחים התאומים מאירלנד ("ליפסטיק"), הזמרת האסטונית גטר יאני ("רחוב רוקפלר") שהפכה בתחילת השיר את המטפחת הצהובה בידה למקל קסמים ולהקת "חבר בלונדון" ("מחר חדש") שריגשה את הקהל זכו לתשואות רמות בזכות הופעות יוצאות דופן.

עשרת השירים שהעפילו הערב לגמר יצטרפו לעשרת השירים שהעפילו בחצי הגמר הראשון ביום שלישי ולחמשת השירים שכבר בגמר (של ברטניה, צרפת, ספרד, איטליה וגרמניה המארחת), ויחד ישלימו רשימה של 25 מדינות במוצאי שבת הקרובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט