רגע לפני גמר תחרות האירוויזיון שייערך היום בשעה 22:00 וישודר בערוץ הראשון, מצבו של הראל סקעת בבורסת ההימורים לא יכול להיות טוב יותר. לאחר ההופעה בחצי הגמר ועוד שתי חזרות גנרליות שהתקיימו אתמול בשעות הצהריים והערב, ישראל ממוקמת במקום הרביעי בסיכויים לזכות בתחרות.

מי שנמצאת כעת במקום הראשון, לפחות לפי התחזיות, היא סאפורה מאזרבייג'אן עם השיר "דריפ דרופ". מייד אחריה לנה מגרמניה עם השיר "לווין" והזמרת הארמנית אווה ריבאס עם "גלעין המשמש" במקום השלישי. מיקומו המצוין של סקעת בסדר ההופעה, 24 מתוך 25, אמור לסייע לו להתברג גבוה בטבלה.

אתמול בשעות הערב התקיימה החזרה הגנרלית השנייה של האירוויזיון, בה מצביעים צוותי השיפוט מרחבי העולם שמהווים 50% מהניקוד הסופי. סקעת, שהבין שלא מדובר בסתם עוד חזרה שאפשר לתקן, נתן הופעה שהותירה את הקהל באולם, ובתקווה גם את השופטים, מרותקים לכיסא מהנאה.

"ההופעה הקולית הייתה מדהימה", כתב בלוגר אירי שמסקר השנה את האירוויזיון. "להראל יש אינטראקציה נהדרת עם המצלמות והבמה נראית נפלא", הוסיף במה שמשדר אופטימיות רבה לקראת הערב.

אירופה נשארה ללא מילים

ביום חמישי בלילה כבש סקעת את תחרות השירים כשהצליח להעפיל לשלב הגמר עם השיר "מילים". סקעת נתן הופעה מוצלחת, מרגשת וסוחפת, זכה לתשואות רבות מהקהל והיה אחד מבין עשרת השירים שזכו להעפיל לגמר.

המדינות שעלו לגמר האירווזיון מלבד ישראל הן: גאורגיה, טורקיה, אוקראינה, אירלנד, קפריסין, אזרבייג'ן, רומניה, ארמניה ודנמרק. בהגרלה שנערכה מייד לאחר חצי הגמר נקבע כי ישראל תופיע בגמר כשיר מספר 24 מתוך 25 מדינות.

במסיבת העיתונאים שנערכה מיד לאחר חצי הגמר התקבל סקעת בקריאות שמחה רבות מצד המעריצים הישראלים ששלטו באולם ושרו "הבאנו שלום עליכם", תוך כדי שהם מנופפים בדגלי ישראל. "זו הייתה חוויה אדירה עבורי. רעדתי והתרגשתי", אמר סקעת בחיוך מבויש. "כשעליתי על הבמה, הרגשתי שאני רוצה לספר לעולם את הסיפור שלי ואני מקווה שהצלחתי לעשות את זה", הוסיף.

כאשר נשאל סקעת על ידי עיתונאית רוסיה אם לדעתו ישראל יכולה לזכות באירוויזיון, הוא לא היסס ואמר: "אני חושב שירושלים או תל אביב יכולות לארח את התחרות. אני מקווה שאעשה את הטוב ביותר". כאשר נשאל מי המעריצים הכי קולניים בתחרות, הוא לא היסס ואמר שהישראלים שולטים בתחום - מה שגרר כמובן תשואות נוספות מקרב משלחת החובבים הישראלית שהייתה במקום.

התרגשות גדולה נרשמה במקום כאשר נערכה הגרלת סדר ההופעות בגמר וסקעת שלף את המספר 24, שיר אחד לפני הסוף - מה שמשפר את סיכויו להגיע למקום טוב בתחרות. סקעת, שהבין את המשמעות של ההגרלה הנוחה שקיבל, הניף את ידיו באוויר בשמחה ובהתרגשות, כאשר החובבים בחדר מתרגשים אף הם.

לאחר מסיבת העיתונאים אמר סקעת כי מבחינתו לייצג את ישראל באירוויזיון זו גאווה גדולה. "ההתרגשות הגדולה עוד לפנינו ואני מבטיח להמשיך ולייצג את מדינת ישראל בכבוד הכי גדול על במת המוזיקה הכי גדולה באירופה", אמר סקעת. "היה לי חשוב לשיר את השיר בעברית. אני גאה להיות ישראלי", הוסיף.