אחרי החקירות והחשדות החמורים על העלמות מס – קובי פרץ עונה לכולם ויורה לכל הכיוונים.

"יש ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק", משיב הזמר הפופולרי עם דוגמה מוחשית כשהוא נשאל על אירועי החודשים. "אני מת על הערוץ הזה. אני רואה אותו תמיד אחרי הופעות, כל החיות, הזאבים, התנים...".

"אנשים מחפשים רק לטרוף", תוקף פרץ. "אנשים רוצים לראות אותי בסוג של נפילה, הרגשתי את זה במיוחד בחודשים האחרונים".

מי חיכה שתיפול? "שמות בטוח לא תשמע, אבל הם בכל חור, בכל פינה", לדברי הזמר. "היה ריח חזק של דם. בגלל זה באתי עם חולצה אדומה".

הראיון המלא ישודר מחר באולפן שישי עם יאיר לפיד בשעה 20:00

האם קובי פרץ לא דיווח על כל הכנסותיו מההופעות? חוקרי רשות המיסים עיכבו בחוץ מרץ לחקירה את הזמר הנערץ בחשד שזה נהג שלא לדווח על חלק מהופעותיו ובכך בעצם נמנע מתשלום מס כמתחייב בחוק. פרץ נחשב לאחד הזמרים המרוויחים ביותר בשנים האחרונות, ואזרחים רבים מוכנים לשלם סכומי כסף נכבדים על מנת שיופיע בחתונות ובבר מצוות.

בנוסף לפרץ, נחקר גם אמרגנו יוחאי יעיש תחת אזהרה בחשד להעלמות מס. לאחר החקירה שניהם שוחררו לביתם בתנאים מגבילים. ברשות המיסים אמרו כי גם חברי להקתו של פרץ יזומנו לחקירה, וכי חוקרי מס ההכנסה מנהלים שורה ארוכה של חקירות סמויות אחרי אומנים נוספים, החשודים כי הם לא
מדווחים לרשויות על ההכנסות מההופעות.

שלופים או שלוכים?

בחודש דצמבר האחרון, עלה פרץ לכותרות בנסיבות לא מחמיאות. במהלך הופעה של חגיגות בר מצווה טענו בני משפחה כי הזמר כינה אותם "שלוכים", כינוי גנאי אותו המציאו אשכנזים, ואומץ על ידי יוצאי מרוקו. משמעות הביטוי היא הבעת זלזול והשפלה על האדם אליו הביטוי מופנה.

לאחר שבני המשפחה צפו בהקלטת האירוע וראו, לטענתם, כי הזמר הנערץ אכן השתמש בביטוי המעליב נגדם, החליטו לתבוע אותו על עוגמת הנפש שנגרמה להם. בני המשפחה דורשים מהזמר לשלם להם פיצויים בסך 100 אלף שקלים. זאת לאחר שלדבריהם פנו אליו וביקשו שיתנצל בפני חתן הבר מצווה ובפניהם כדי להימנע מעימות משפטי, אך מכיוון שסירב הם החליטו לתבוע אותו

לפני כשבועיים החליט פרץ לתבוע בחזרה את המשפחה, לאחר שלטענתו נגרם לו נזק כלכלי. "איימו עליו וביטלו לו מופעים", אמרה אשת יחסי הציבור של פרץ שרית בירן, בשיחה עם ערוץ החדשות.

תביעת הנגד של פרץ היא נגד הנער עצמו, וזאת מאחר שהקטין הוא התובע המרכזי נגד הזמר. "לא ניתן היה אחרת", מסביר עו"ד ראוך, שאף הסביר כי על פי חוק כאשר מוגשת תביעת נגד היא חייבת להיות מוגשת נגד התובע עצמו. "הוא קטין והם שמים אותו מקדימה, כמגן", הוסיפה בירן.

ה"שלופים" נגד ה"שלוכים" - הסיקור המלא:

קובי פרץ בבר מצווה: "אתם 'שלוכים'"

קובי פרץ מגיב על ההאשמות נגדו

פרץ מאויים בגלל ה"שלוכים"

פרשת ה"שלופים" מגיעה לבית המשפט

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק