סערת הזמר המזרחי לא נרגעת: יהורם גאון, שהצליח להכעיס לא מעט ישראלים בעקבות דבריו על המוזיקה הים-תיכונית, לא לוקח את התבטאויותיו חזרה, אך לומד את הלקח.

הזמר כתב קטע אותו היה אמור להקריא אמש במהלך פרסי נתן יונתן לשירה עברית, אך מי שלבסוף הקריאה את הטקסט הייתה אלמנתו של יונתן, נילי.

"יהורם נסע במונית, והנהג אמר לו 'אם אתה יהורם גאון, אתה צריך להתנצל בפני הספרדים על מה שאמרת'", סיפרה נילי יונתן. "הייתכן שיהורם גאון הספרדי הזה יתנצל בפני הספרדים? מחר הוא יתנצל בפני העם היהודי ומחר יעמוד למשפט אייכמן", הקריאה נילי יונתן ישירות מהדף אותו כתב גאון.

אלמנתו של המשורר המפורסם סיכמה ואמרה: "יהורם לא היה צריך להתבייש, אלא לקרוא את הטקסט ולא לחשוש מהתקשורת".

"זה זבל איום, עברית עילגת"

גאון, אחד מענקי הזמר העברי, החתום על כמה מהקלאסיקות הישראליות הגדולות של כל הזמנים, עורר את הסערה בראשית החודש. "לפעמים אני מקשיב למילים ואני לא מאמין שזה מה שאני שומע", אמר גאון בהתייחסו למוזיקה המזרחית. "זה כזה זבל שהשטן לא ברא. זה זבל איום. העברית עילגת, יש גם שגיאות בעברית. אני מקשיב למילים ואני לא מאמין למה שאני שומע...לוקחים מוטיב אחד ודופקים לך את הראש, כדי שזה יפמפם במוח".

בהמשך, ניסה גאון להסביר: "אם מדובר באביהו מדינה, שלמה בר ואנשים כאלה, זה יפה. אבל הרוב? בושה לאינטליגנציה. אני מייחל לרגע שכבר יעבור הגל הארור הזה ויפנה את מקומו לאיכות...זה מתחיל עם הקצב, עם כל המכונות האלה, ואז המילים: 'אני אוהב אותך', 'את אוהבת אותי'. יש חשיבות בכלל למילים? זה בכלל לא חשוב היום".

גם את תחרות "כוכב נולד" תקף גאון. "לא יוצרים בתכנית דברים חדשים", הוא אמר בראיון. "זה גם לא מוליד מלחינים או משוררים חדשים...קרא את המילים, שמע את המנגינות - ותראה שזה זבל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק