במוצאי שבת בעוד שבועיים, תל אביב תחגוג מאה שנה להיווסדה. היום היום קיבלנו הצצה קטנה ממה שצפוי לקרות בעיר, שגם ככה היא ללא הפסקה. במוקד: מופע ענק בכיכר רבין.

"יש התרגשות אמיתית בכל הרמות", מספר במאי המופע רן צחור, "מהאנשים שבונים את הבמות, ועד האמנים שהולכים להופיע פה". כיכר רבין תוקף ב-400 מ"ר של מסכי ענק ופירוטכניקה, ולהקות רוק יופיעו מגגות הבתים. "השפה כאו היא קודם כל שפה של מופעי הרוק הכי גדולים שמכירים בעולם", מספר צחור. "מצד שני, זו שפה של 'תנו לי יד ונלך', ו'עיר לבנה'. זה שילוב קסום ונדיר".

אך הדובדבן של המופע, ללא ספק, יהיה החיבור המרגש בין הפילהרמונית תל אביב למוזיקאים המוכרים. זה יהיה מפגש של מוסיקה קלאסית, עם אמנים כמו ברי סחרוף, דני רובס, מירי מסיקה ומוניקה סקס. "זו תזמורת ענקית", מספר רובס שינגן עם שותפים קצת שונים ממה שהוא רגיל. "זה כמו לרכב על דינוזאור עצום. אתה צריך להתאים את עצמך אליו. זה מרתק מוסיקלית".

אך השילוב הזה דורש עוד עבודה. "יש לך סוודר? שים אותו על התופים!", מורה מנצח הפילהרמונית, אילן מוכיח, לחברי להקת מוניקה סקס. "צריך להיות פה שוויון", הוא דורש. השילוב בין הגיטרות של מוניקה לפילהרמונית חייב להיות מאוזן ומושלם. על פי החזרות, לתל אביבים צפויה חוויה מרגשת.