ישראל שוב לא העפילה לגמר (צילום: צילום מסך, ערוץ 1)
ישראל שוב לא העפילה לגמר | צילום: צילום מסך, ערוץ 1

האירוויזיון כבר לא יגיע לירושלים בשנה הבאה: שרשרת הכישלונות באירוויזיון בשנים האחרונות נמשכת - זאת לאחר שנציגת ישראל לתחרות, מיי פיינגולד, לא העפילה לשלב הגמר עם השיר "Same Heart".

בחצי הגמר השני שנערך הערב בקופנהגן, בירת דנמרק, ביצעה מיי פיינגולד את שירה, ובסיום המופע לא הוכרזה כאחת מעשרת הנציגים שעלו לשלב הסופי של התחרות, שייערך במוצ"ש.

במקום פיינגולד וישראל, העפילו לשלב הבא נציגי שוויץ, בלארוס, סלובניה, רומניה, יוון, נורבגיה, פולין, מלטה, אוסטריה ופינלנד.

ל-10 המדינות שעלו הערב לגמר, צורפו ביום שלישי האחרון 10 מדינות נוספות, שכבר זכו בכרטיס לגמר מחצי הגמר הראשון: הונגריה, ארמניה, שבדיה, אזרבייג'אן, רוסיה, אוקראינה, הולנד, סן מרינו, מונטנגרו ואיסלנד.

המועמדות המובילות לניצחון בתחרות בשבת הן: שבדיה, ארמניה, הונגריה והולנד - שעלתה בהימורים בעקבות הופעתה בחצי הגמר הראשון.

כישלון רביעי רצוף לישראל בתחרות

הכישלון הישראלי בהעפלה לגמר ממשיך רצף של שלושה ניסיונות כושלים לעלות לשלב הבא, בו ישראל השתתפה בפעם האחרונה ב-2010 עם הראל סקעת ושירו "מילים".

לפני 3 שנים, זוכת האירוויזיון דנה אינטרנשיונל לא הצליחה להעפיל לגמר התחרות שנערכה בגרמניה עם שירה "דינג דונג", ולפני שנתיים הייתה זו להקת "איזבו" שכשלה בחצי הגמר עם השיר "Time". בשנה שעברה, נציגת ישראל מורן מזור לא העפילה לגמר עם הבלדה "רק בשבילו".