מאז שהראל סקעת יצא מהארון, הוא מקפיד להיפגש עם בני נוער, כמו למשל במרכז הקהילה הגאה בגן מאיר בתל אביב. אדם, שם בדוי, אומר: "היציאה שלו מהארון לא הייתה כל כך חלקה. לא יודע מה זה מבחינתו, מבחינתי בתור מישהו שרואה מהצד, נלוו לה הרבה מאוד דברים, וזה כן חשוב שהוא מגיע למפגשים האלה ואומר 'זה לא קרה כי הוציאו אותי מהארון, זה לא קרה כי אני חייב, זה קרה כי אני רוצה'".

סקעת עצמו מעיד שאם יש משהו שהוא שונא שחושבים, זה שהוציאו אותו בכוח מהארון. "זה כל כך לא נכון", הוא מדגיש. את הצעד הפומבי הראשון בדרך החוצה מהארון, הוא עשה רק לפני שנה וחצי, בעצרת לזכרם של הרוגי הבר-נוער.

"כשהגעתי לעצרת לפני שנה, ידעתי בדיוק מה אני עושה. ידעתי שזה ייצור איזושהי מהומה קטנה, זה היה השלב האחרון שלי בתהליך שלי עם עצמי". אבל חלק מאנשי הקהילה הגאה לא הסתפקו בצעד הזה, וכעסו שלא הצהיר קבל עם ועדה על נטייתו המינית.

"רגע, אני עכשיו צריך לעמוד פה על דוכן עדים ולהגיד זה אני? בואו תקבלו אותי? זה היה נראה לי דבר בזוי לחלוטין. אבל זה עבד וזה מאוד משמח אותי, ומאז אני חושב ששיניתי משהו בפאזה שלי של לא לנסות להילחם בעולם עכשיו", הוא מספר.

סקעת מאושר - הסכר נפרץ

מאז שיצא מהארון זה נהיה כמו סכר שנפרץ – הוא מאושר ואי אפשר שלא לראות את זה, גם בחייו האישיים וגם כאמן. "פתאום הרגשתי שבא לי לקפוץ, לחייך בלי הפסקה, לחגוג את החיים באלבום הזה, שהוא לא עטוף בתוגה שאני מכור אליה".

"אני מאוד מעריך את מה שיש לי", אומר סקעת שמתייחס לזוגיות עם עידן רול, אליו חזר לאחר פרידה קצרה בין השניים. "אני חושב שהתמזל מזלי, אבל זה עבודה, במובן הטוב. פעם חשבתי שזה במובן הרע".

סקעת כתב לאחרונה מאמר דעה לעיתון חדש של הקהילה הגאה על רצונו וזכותו להיות אב במחאה על כך שבישראל רק זוג נשוי יכול להביא ילד בעזרת אם פונדקאית. "אפילו אמא שלי ישבה וכשדיברנו על ילדים היא אמרה לי, מה, איך אתה רואה את עצמך עם משפחה? אז אמרתי ברור! היא שאלה איך זה יקרה, ואמרתי נכון... צריך לגרום לזה באיזושהי צורה". הוא אומר בבדיחות, "עכשיו כשצועקים לי תעשה לי ילד, אני מסתכל על זה בצורה אחרת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק