לאודר, הבוקר
לאודר, הבוקר | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

המיליארדר היהודי-אמריקני רון לאודר הצהיר היום בבית העיתונאים בתל אביב כי חתם על מסמכי ההסכם שיאפשר את המשך פעילותו של ערוץ 10. "חתימה אחת לא מספיקה", הבהיר - "הממשלה צריכה גם היא לחתום ואני מאמין שזה יקרה עד סוף היום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

 "יש לי 25 ערוצים במזרח אירופה, באף אחד מאלו לא קשה כמו בארץ", הבהיר לאודר. "באף מקום בעולם אין רגולציה חונקת כמו בישראל".

"לפני שנה וחצי התחלנו במשא ומתן להצלת הערוץ, זה היה זמן קשה במיוחד ואני מודה לעובדים שהתמודדו עם הקשיים", סיפר איל התקשורת. "לבסוף כדי ש-600 העובדים ישמרו על משרתם חתמנו על טיוטת ההסכם".

ועד העובדים של ערוץ 10 בירך על יוזמת הבעלים וקרא לשטייניץ לחתום גם הוא על ההסכם המתגבש. "אנו דורשים משר האוצר לחתום מיד על ההסדר שכבר הושג כדי למנוע את סגירת הערוץ ב-31 בדצמבר. אם תימשך גרירת הרגליים גם בחודש הקרוב רה"מ נתניהו יישא באחריות הישירה החשכת המסך ולפיטוריהם של אלפי עובדים המתפרנסים בערוץ 10 במישרין ובעקיפין".

"הפלסטינים הבינו שהדרך היחידה שלהם לנצח אותנו - היא במישור הפוליטי"

לאודר לא הסתפק בהודעה על הצלת הערוץ, ושחרר מספר הצהרות גם בתחום המדיני. לטענתו יש להקים משרד ממשלתי שעיקר עיסוקו ההסברה הישראלית שנכשלת מזה שנים. "הפלסטינים הבינו שהדרך היחידה שלהם לנצח את ישראל היא הפוליטיקה", הסביר. "הם השקיעו מיליארדים בלספר על מה שקורה להם לעולם".

"העתיד הוא הסברה, אני מאמין שאם ישראל לא תתחיל להשקיע בזה כסף יהיה קשה מאוד בעתיד", סיפר לאודר. "הייתי גאה בארה"ב ובקנדה שעמדו לצד ישראל למרות הקושי שהיה להם".