הזמר והיוצר אריק איינשטיין פונה הערב (ג') מביתו שבתל אביב לבית החולים איכילוב שבעיר בעקבות קוצר נשימה ומפרצת כלי דם. פרמדיקים שהגיעו לפנותו אף ביצעו בו החייאה. מצבו הרפואי מוגדר כעת קריטי, והוא הועבר לחדר ניתוח כשהוא מורדם ומונשם. אל המוסד הרפואי החלו לזרום בני משפחתו של איינשטיין לצד אמנים וביניהם הזמרים ג'וזי כץ ושלום חנוך והאמן ושדרן הרדיו דורי בן-זאב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם פינויו לבית החולים, עבר איינשטיין אבחנת בירור אצל הרופאים בבית החולים בכדי להבין מה מצבו. חלק מהרופאים אף הוקפצו מביתם. בשלב מאוחר יותר, לאחר שהתברר כי מצבו קריטי, הוא הועבר לחדר ניתוח. חברו של איינשטיין, האמן דורי בן-זאב שהיה עמו בחבורת לול, אמר עם הגיעו אל בית החולים: "אלו תחושות נוראיות, כולנו גדלנו עליו וזה כואב. השיר 'למה לי לקחת לי ללב' מאוד משמעותי עכשיו".

לא רק זמר - גם תסריטאי ושחקן (צילום: חדשות 2)
נאבקים על חייו. איינשטיין | צילום: חדשות 2

רק אתמול נודע כי איינשטיין יכתוב טור אישי קבוע בעיתון החל מיום שישי הקרוב. "אני מקווה שאהנה מזה ושיהיה לי מה להגיד", אמר איינשטיין עם ההכרזה, "לא ממקום של הטפה או התרסה, אלא כי זה לא מעניין אותי. ושלא נשתעמם".

דורי בן זאב בבית החולים (צילום: חדשות 2)
"תחושות נוראיות". בן זאב בבית החולים | צילום: חדשות 2

בנעוריו היה איינשטיין אלוף הארץ לנוער בקפיצה לגובה ובהדיפת כדור ברזל, ושיחק בקבוצת הנוער של "הפועל תל אביב" בכדורסל. גם בבגרותו הוא נותר חובב ספורט מושבע, והקפיד לשיר על כך: בשיר "אמרו לו" סיפר על גבר שהמשיך לאהוד את הפועל תל אביב למרות ש"אמרו לו שהחולצה האדומה זה לא מציאה". בשיר "ואלה שמות" פירט איינשטיין את שמותיהם של כל שחקני הכדורגל שהשתתפו במונדיאל 1990.

כל כך הרבה שירים יפים. אריק אינשטיין
אריק איינשטיין | צילום:

את שני השירים כתב חברו הטוב, הפזמונאי והעיתונאי עלי מוהר ז"ל, שנפטר לפני שבע שנים. מוהר אף ערך את ספר הביוגרפיה על איינשטיין שנקרא "זו אותה האהבה". הספר, המבוסס על עשרות שעות שיחה בין השניים, הביא אנקדוטות מחייו של הזמר והיוצר.

בעוד כחודש וחצי צפוי איינשטיין לחגוג את יום הולדתו ה-75. ברבות השנים הוא הפך לאחד הזמרים החשובים בישראל בכל הזמנים, ובצעירותו טיפח גם קריירת משחק בקולנוע ובטלוויזיה. הוא שירת בלהקת הנח"ל, הצטרף ללהקת בצל ירוק והיה חבר בשלישיית גשר הירקון, החלונות הגבוהים וחבורת לול.